AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'un 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönem Sonu Mesajı

İl Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'un 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönem Sonu Mesajı

6 Eylül 2021 tarihinde İlimiz genelindeki 185.125 öğrencimiz ve 15.057 öğretmenimiz ile birlikte852 okul/Kurumumuzda haftanın 5 günü ve yüz yüze olacak şekilde başladığımız 2021-2022 eğitim ve öğretim yılı 1. Döneminin sonuna geldik.

Öğrencilerimizin yüzlerindeki ışıl ışıl gülüşleri ve öğretmenlerimizin kalplerinden çevreye pınar gibi saçılan sevgileri ile açtığımız okullarımıza, yine öğretmen ve öğrencilerimizin neşesi eşliğinde iki haftalık tatil arası veriyoruz.  Tatili en çok hak edenlerin başında ise eğitimin ana sebepleri olan öğrencilerimiz ve eğitimin baş aktörleri öğretmenlerimiz geliyor. Zira öğretmenlerimizin azimli özverileri sayesinde ve öğrencilerimizin eğitime olan ilgileri ile derslerine devam konusundaki kararlılıkları sayesinde yüz yüze eğitim başladığımız gibi doludizgin sekteye uğramadan devam etti... Bize ve eğitime güç katan da bu birlikteliğimizdir.

Sevgili Öğrenciler;

Şunu unutmayın ki sizler bizim için dünyanın en değerli varlıklarımızsınız. Karnenizde gördüğünüz notlar sadece derslerinizde göstermiş olduğunuz performansın nicel olarak birer yansıması iken varlığınızın değeri ise 100 üzerinden 100 olduğunu hiçbir zaman aklınızdan çıkarmayın. Çünkü her biriniz bu dünyaya ayrı bir anlam, ayrı bir değer katıyor.

 İki haftalık yarı tatil arasında, en iyi dostlarımız olan kitapların sayfalarında dolaşarak her bir kitapta ayrı ayrı dünyalarda gezinirken aynı zamanda ikinci döneme de daha dinç ve daha dinamik bir şekilde başlayabilmek için iyice dinlenmeyi ve tatilin keyfini de çıkarmayı ihmal etmeyin.  

Kıymetli Meslektaşlarım;

Yoğun çalışma temposu içinde geçirdiğimiz 2021-2022 eğitim öğretim yılının 1. Dönemini hep birlikte başarıyla geride bıraktık. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki topluma her zaman rehber olduğunuz gibi yüz yüze eğitimin de ana kahramanları, yüksek enerjiniz ve motivasyonunuz ile sizler oldunuz. O yüzden yarınlarımızın umudu çocuklarımız için yaptığınız tüm çalışmalardan dolayı sizlere can-ı gönülden teşekkür ediyor ve okullarımızın koridorlarını tekrar öğrencilerimizin sesleri ile dolacağı güne kadar güzel bir tatil dönemi geçirmenizi temenni ediyorum.

Saygıdeğer Veliler;

Öncelikle çocuklarınıza sevgi dolu gözlerle şöyle güzelce bir bakın ve onlara sımsıkı sarılın! Onlara, her şeyden öte sizler için ne kadar da değerli ve kıymetli olduklarını da söylemeyi ihmal etmeyin. Ve bir an duraksayıp ilk kucağınıza aldığınızda tarifi imkânsız mutluluğu yaşatan çocukla şimdi karşınızda duran çocuğun aynı olduğunu düşünün.

Karneler, çocukların zekâsının bir göstergesi değil bilakis bir dönem boyunca derslerinde göstermiş oldukları performansın sadece nicel bir gösterme aracıdır. Bu iki haftalık tatil döneminde; çocuklarınızın dinlenmelerine rehber olup boş zamanlarını kaliteli ve sizlerle birlikte değerlendirmelerine yardımcı olun

            Bu duygu ve düşünceler ile hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyor; huzur ve sağlık dolu  bir tatil dönemi geçirmenizi diliyorum.

Seyfullah OKUMUŞ

                                                                                                              İl Milli Eğitim Müdürü

 

Meşrutiyet Mah. Kültür Cad. Merkez/AYDIN - (256) 21510282151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.