AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aydın'dan 30. Bilim Olimpiyatlarına 4 öğrenci katılıyor!

Aydın'dan 30. Bilim Olimpiyatlarına 4 öğrenci katılıyor!

Ortaokul ve lise öğrencilerinin temel bilimler ve bilgisayar alanlarına ilgilerini artırmak, öğrencileri Ulusal Bilim Olimpiyatlarına hazırlamak ve Uluslararası/Bölgesel Bilim Olimpiyatlarında ülkemizi temsil etmelerini sağlamak amacıyla 21 Mayıs 2022 tarihinde düzenlenen 30. Bilim Olimpiyatları Birinci Aşama Sınav sonuçları açıklandı.

8 dalda 19062 öğrencinin başvurduğu sınav sonucunda yapılan değerlendirmelere göre 463 öğrenci yaz okulu ve ikinci aşama sınavına katılmaya hak kazanmıştır. Aydın Fen Lisesi, Özel Aydın Bil Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi, Özel Aydın Efe Lider Ortaokulu ve Nazilli Turan Ortaokulu olmak üzere dört okulumuzdan dört öğrencimiz 30. Bilim Olimpiyatlarında ikinci aşamaya geçmeye hak kazanmıştır. Öğrencilerimizden ikisi Aydın Ticaret Borsası Bilim ve Sanat Merkezi ve Nazilli Bilim ve Sanat Merkezinde öğrenimlerine devam etmektedir.

Sınava katılan tüm öğrencileri tebrik eder, ikinci aşamaya geçmeye hak kazanan öğrencilerimizin başarılarının devamını dileriz.

 

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.