AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bilim Akademisi ve TBA Merkezimizden "Tüllüşahın Hikayesi"

Bilim Akademisi ve TBA Merkezimizden

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi ve Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortaklaşa hazırlamış oldukları; TÜBİTAK 2019 yılı, 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destek Programı kapsamında sunulan "Zenginliğe Farklı Bir Bakış: Endemik Bitkilerimiz ve Tüllüşahın Hikayesi" başlıklı projemiz desteklenmeye değer bulunmuştur. Aydın Adnan Menderes Üniversitesi ve Aydın il Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa hazırladıkları projenin ekibi, ADÜ Buharkent MYO'dan Dr. Öğretim Üyesi Mithat Evrim DEMİR (Yürütücü), Prof. Dr. Mesut KIRMACI (Aydın Adnan Menderes Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Biyoloji Bölümü), Doç. Dr. Cenk DURMUŞKAHYA (İzmir Katip Çelebi Üniversitesi) ve Uzman Umut IŞIK'tan oluşmaktadır. Projeye Doç. Dr. Özkan EREN (Aydın Adnan Menderes Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Biyoloji Bölümü) ve  Göktül AKPINAR (Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü) (Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü) teknik destek sağlamıştır.

Proje kapsamında biyolojik zenginliğimizin önemli bir bölümünü oluşturan endemik bitkilerimiz ve Aydın'ın simge bitkilerinden biri olan TÜLÜŞAH (Tüllüşah, Aydın Gaşağı) tanıtılacaktır. Proje, Aydın ili nitelikli liseler kapsamındaki 10. ve 11. sınıf ortaokul öğrencilerine yönelik olarak hazırlanmıştır. ADÜ Botanik Bahçesi, Kuşadası Milli Parkı, Kuşadası Yaylaköy ziyaretlerini içeren arazi çalışmaları, drama ve sanat etkinlikleri, web teknolojileri ile öğrenme uygulamaları ve laboratuvar çalışmalarıyla desteklenen projemizin temel hedefi, doğaya duyarlı bireylerin yetiştirilmesidir. Aynı zamanda kamu kurum ve kuruluşları, belediyeler ve sivil toplum kuruluşlarının paydaş olarak yer aldığı projemiz, Aydın'ın tanıtımına da katkı sağlayacaktır.

Proje ile ilgili detaylı bilgiler www.tulusah.com adresinde bulunabilir.

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.