AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇİNELİ HAYIRSEVER ÜNAL AİLESİ TARAFINDAN ÇİNE İLÇEMİZİN EĞİTİMİNE "ÖZEL" DESTEK...

Hayırsever Ünal ailesi tarafından Çine'de eğitime kazandırılacak olan özel eğitim uygulama okulunun protokol imza töreni valilik toplantı salonunda Valimiz Sayın Hüseyin AKSOY,  Helvacıoğlu A.Ş adına hayırsever Sayın Melih ÜNAL, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ,  Çine Kaymakamı Sayın Turan ERDOĞAN ve Çine İlçe Millî Eğitim Müdürü Sayın Şakir Sait ÜSTÜNDAĞ'ın katılımları ile gerçekleştirildi.  
ÇİNELİ HAYIRSEVER ÜNAL AİLESİ TARAFINDAN ÇİNE İLÇEMİZİN EĞİTİMİNE

Çine ilçemizde bulunan Mehmet Emin Ünal Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi 1967-1968 eğitim öğretim yılında Okul Koruma Derneği tarafından yapılan 6 derslik ile Pratik Kız Sanat Okulu olarak eğitim faaliyetlerine başlamıştır.

Sonraki dönemlerde derslik ihtiyacının doğması üzerine 1987 yılında hayırsever Mehmet Emin ÜNAL tarafından 7 derslik yaptırılmış ve okul kız meslek lisesi olarak eğitim öğretime devam etmiştir.

Mehmet Emin ÜNAL'ın katkıları bununla kalmamış ve önce A Blok olarak adlandırılan eski binanın yanına, aynı bahçe içerisinde 2005 yılında 12 derslikli 2 kat; sonra 2011 yılında 3. ve 4. kat olmak üzere 12 derslikli B Blok yaptırılıp Millî Eğitim Bakanlığının ve öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur. Mehmet Emin Ünal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi şu anda 4 alanda 157 öğrenci ile hayırsever Mehmet Emin ÜNAL'ın yaptırmış olduğu 24 derslikli B Blok binasında eğitim öğretim faaliyetlerine devam etmektedir.

Ünal ailesi bu kez okulun A Blok olarak adlandırılan eski binasının da eğitime dâhil olması için devreye girmiş ve binanın tadilat işlerini yaptırıp özel eğitim uygulama okulu olarak dönüştürülüp açılmasına gönüllü olmuştur. Binanın tadilat ve tefrişat işleri yapıldıktan sonra Naciye Ünal Özel Eğitim Uygulama Okulu olarak açılması planlanmaktadır. Böylece Çine ilçemizden Aydın'a geliş gidiş yapan 41 orta ve ağır özel eğitim öğrencimiz burada eğitim görecekler ve Çine'deki özel eğitim okul sorunu büyük oranda çözülmüş olacaktır.

Eğitime verdikleri desteklerden dolayı başta merhum Mehmet Emin ÜNAL olmak üzere, bugün O'nun başlatmış olduğu hayır yarışını devam ettiren ÜNAL ailesinin fertlerine çok teşekkür ediyoruz.

03-09-202003-09-202003-09-202003-09-2020

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.