AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“AydınMEKAS Projesi” Bir İlke Daha İmza Attı…

“AydınMEKAS Projesi” Bir İlke Daha İmza Attı…

Aydın Valisi Sayın Yavuz Selim KÖŞGER’ in himayelerinde, Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında ilimiz genelinde uygulamaya konan “AydınMEKAS Projesi” (Aydın Meslek Eğitimine Katılım Sağlama Projesi) kapsamında sektörlerinde söz sahibi işletmelerle yapılan protokol imza töreni; Valimiz Sayın Yavuz Selim KÖŞGER, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Yılmaz ÇANDIROĞLU ve sektör temsilcileri ile işletme sahiplerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

 

İlimizde Mesleki ve Teknik Eğitim okullarını tercih eden başarılı öğrencileri burs imkânı ile teşvik ederek, işletmelerin ihtiyaç duyduğu nitelikli işgücünün mesleki eğitime katılmasını sağlamak, mesleki ve teknik eğitimin kalitesini artırarak ekonomik ve sosyal kalkınmayı desteklemek, burs verilen öğrencilere işletmelerde beceri ve staj imkânı sağlamak, mezuniyet sonrasında istihdam önceliği sağlayarak üretim ve hizmet sektörüne ihtiyaç duyduğu kalifiye elemanın yetiştirilmesinde katkı vermek amacıyla hayata geçirilen protokol ile aynı zamanda Aydın’ da bir ilke daha imza atılmış oldu.

 

AydınMEKAS Projesi kapsamında hazırlanan işbirliği protokolünde yer alan sektör temsilcileri ve işletme sahipleri:

·         Aydın Sanayi Odası

·         Aydın Ticaret Odası

·         Aydın Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanlığı

·         Polat Makina

·         Alpler Ziraat Aletleri

·         Ephesia Hotel

·         EYS metal Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti.

·         HAUS Makine Sanayi Tic. A.Ş.

·         İzelmak Ziraat makinaları İthalat İhracat San.Tic.Ltd.Şti.

·         Jantsa Jant Sanayi ve Tic. A.Ş.

·         Pekpan / Peksa Sanayi ve Ticaret A.Ş.

·         OKT Trailer

·         OSP Demir Çelik

·         tvDEN Televizyonu

·         Burcu Fırın

Protokol imza töreninde söz alan Valimiz Sayın KÖŞGER; “İlimizde mesleki eğitimin kalitesinin artırılması ve iyileştirilmesi adına uygulamaya konan AydınMEKAS Projesi, kâğıt üzerinde kalmadan gerçekten uygulanabilecek ve mesleki eğitimde çok mesafe alabileceğimize yürekten inandığım bir projeydi. Bu işbirliği protokolü imzalanırken bu inancımın ne kadar yerinde olduğuna bir kez daha kanaat getirdim. Protokolün öğrencilerimiz ve tüm mesleki eğitim paydaşları için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” diyerek çalışmada katkısı olan tüm katılımcılara teşekkür etti.

11-06-201811-06-201811-06-201811-06-201811-06-201811-06-201811-06-201811-06-2018

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.