AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ahi Evran ve Ahilik Resim Yarışması Sonuçları Belli Oldu

Ahi Evran ve Ahilik Resim Yarışması Sonuçları Belli Oldu

UNESCO tarafından anma ve kutlama yıl dönümleri arasına alınan Ahi Evran'ı ve yüzlerce yıldır bu topraklarda Ahilik geleneğini yaşatmış tüm esnaf ve sanatkarlarımızı rahmetle yad etmek, Ahilik Teşkilatını ve Ahilik İlkelerini dünyaya tanıtmak, Ahilik Teşkilatının "Halka hizmet, Hakka hizmet anlayışı" ile Anadolu ticaretinin ve sanat dallarına sağladığı katkıları gelecek nesillere aktarmak amaçları Cumhurbaşkanlığı Genelgesiyle; 2021 yılı boyunca yurt genelinde ve yurt dışında çeşitli faaliyetler tertiplenmesine karar verilmiştir.

Bu bağlamda; Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okul ve kurumlarda eğitim çağındaki çocukları kalıcı eserler bırakmaya özendirmek, Ahilik konusunda bilgilendirmek ve toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri, Çok Programlı Anadolu Liseleri bünyesinde mesleki eğitim alan öğrenciler ile Mesleki Eğitim Merkezleri öğrencilerini (Hazırlık, 9. 10. 11 ve 12. sınıflar) kapsayan "Ahi Evran" ve "Ahilik" ana temasında "Yardımlaşma ve Adil Paylaşım" konulu bir resim yarışması düzenlenmiştir. Yarışmada emeği geçen tüm eğitimcilerimize teşekkür eder başarılarının devamını dileriz.

AHİ EVRAN VE AHİLİK RESİM YARIŞMASI SONUÇLARI

BİRİNCİ ....   Bergüzar Cemre POLAT  (Yüksel Yalova Güzel Sanatlar Lisesi)

İKİNCİ    ....   Burcu ÖZTEKİN  (Nazilli Nahit Menteşe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi)

ÜÇÜNCÜ .... Özge YEMAN  (Didim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi)

05-07-2021

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.