AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Aydın Kariyer" Web Portalı Sayesinde Meslek Lisesi Öğrencilerimiz İş BulabileceklerAydın'da Mesleki ve Teknik eğitim veren okul ve kurumlar ile İşverenleri buluşturan platform "Aydın Kariyer" web portalı...

Mesleki ve Teknik eğitim veren okul ve kurumlarımızda okuyan ve mezun olup iş arayan öğrencilerimizi, müdürlüğümüzce geliştirilen "Aydın Kariyer" web portalında sektördeki işveren kuruluşlarla buluşturuyoruz.

"Aydın Kariyer" web portalı sayesinde hem Mesleki ve Teknik eğitim veren okul ve kurumlarımızda okuyan ve mezun olan öğrencilerimiz iş bulma imkânı buluyor hem de işveren kuruluşlar ihtiyaç duyduğu kalifiyeli elemanını bulma imkanı buluyor.

Aydın'da İşgücü Piyasası İle İş Arayan Gençlerin Buluştuğu Dijital Web Portalı "Aydın Kariyer"

Eğitim, çok yönlü kalkınmanın temel amaçlarından biridir. Çok hızlı gelişim ve değişim içerisinde olan çağımızın teknolojisini yakalamanın en önemli yolu yeterli iş gücüne sahip eğitimli bireylerin yetiştirilmesidir. Ülkemizin küreselleşme sürecine uyum sağlaması, ulusal rekabet gücünün gelişmesi, işsizlikle mücadele ve sosyal refah düzeyinin yükseltilmesi bakımından eğitim sisteminin, iş gücü piyasasının talep ettiği bireyleri yetiştirecek olması büyük önem taşımaktadır. 

Bu kapsamda Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı kurumlarımızda yetişen nitelikli iş gücüne sahip mezun öğrencilerimiz büyük önem arz etmektedir. Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından oluşturulan aydinkariyer.net dijital platformu sayesinde bu kurumlardan mezun olan öğrencilerimizin sektör ile buluşturulması sağlanacaktır.

Öğrencilerimiz bu platforma özgeçmişlerini kaydedebildikleri gibi iş ilanlarını da takip edebilirler. İşletmeler de kendi işyerlerine uygun elemanlara bu platformdan ulaşabilirler.

11-04-202211-04-202211-04-2022

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.