AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Bakanımızdan TÜBİTAK'ta Başarı Gösteren Öğrencimize Ödül !

Sayın Bakanımızdan TÜBİTAK'ta Başarı Gösteren  Öğrencimize Ödül !

TÜBİTAK ile Millî Eğitim Bakanlığımız arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmi-örgün ortaöğretim kurumlarında öğrenimine devam etmekte olan öğrencilerin bilimsel düşünme, araştırma yapma, akademik çalışmalara alt yapı oluşturabilecek analitik düşünme becerilerini geliştirerek yeni bilgiler üretmelerinin teşvik edilmesi amacıyla "Lise Öğrencileri Ulusal Öğrenci Kongresi ve Poster Sunumu Yarışması" düzenlenmiştir.

Başvuru yapan 666 proje arasından 68'i Final Sergisi ve Ödül Törenine katılmaya hak kazanmıştır. Aydın Fen Lisesi 11. Sınıf öğrencisi olan Nida Çildağ da "Aedes albopictus'ta (Asya Kaplan Sivrisineği) İnsektisit Direncine Neden Olabilecek Detoksifikasyon Enzim Düzeylerinin Belirlenmesi" isimli projesiyle Lise Öğrencileri Ulusal Öğrenci Kongresi ve Poster Sunumu Yarışması Final Sergisi ve Ödül Törenine davet aldı. Final Sergisinde projesini sergileyen öğrencimize Bakanımız Sayın Mahmut ÖZER tarafından gönderilen Tablet Bilgisayar ödülü, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ tarafından takdim edildi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın OKUMUŞ, Aydın Fen Lisesi Okul Müdürü, danışman öğretmenimiz ve öğrencimizi projenin ayrıntılarını paylaşmak üzere makamında ağırladı. Projenin detaylarını dinleyen İl Milli Eğitim Müdürümüz, öğrencimizi ödüllendiren Sayın Bakanımıza şükranlarını sunarak öğrencimiz Nida Çildağ'ı, Danışman Öğretmen Nilda Temelli ile emeği geçen okul yönetimini tebrik etti ve başarılarının devamını diledi.

 

 

06-01-202306-01-2023

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.