AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bir Projemiz Daha GEKA Tarafından Başarılı Bulunarak Desteklenmeye Hak Kazanmıştır

Bir Projemiz Daha GEKA Tarafından Başarılı Bulunarak Desteklenmeye Hak Kazanmıştır

2022 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce hazırlanarak GEKA'ya (Güney Ege Kalkınma Ajansı) sunulan "Geleceği Birlikte Tasarlıyoruz- Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki Rehberlik ve Kariyer Danışmanlığı Eğitimi" projemiz, başarılı bulunarak desteklenmeye hak kazanmıştır.

Proje kapsamında; ilimizde görev yapan Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmenlerin, 'Öğrenci Koçluğu, Mesleki Rehberlik, Öğrenci Motivasyonu, Doğru Mesleki Yönlendirme' gibi konu başlıklarında kapsamlı bir eğitim programına dahil olması ve eğitim sonrasında gerçekleştirilecek danışmanlık faaliyetlerine katılması planlanmaktadır.

Projemizin uygulama sürecinde, öğrencilerimizin doğru meslek seçimi ve etkili bir mesleki yönlendirme amacı ile Müdürlüğümüzce geliştirilen Mesleki Yaklaşım Envanteri (MEYAMETRE) sisteminin kullanımının Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmenlerimize tanıtılmasının yanı sıra ilimizdeki Meslek Liselerinden mezun olan öğrencilerimizi sektör ile buluşturmak amacıyla Müdürlüğümüzce geliştirilen 'Aydın Kariyer' web platformunun tanıtılarak aktif şekilde kullanılmasının sağlanması hedeflerimiz arasındadır.

Projemizin hazırlanma sürecinde emeği geçen herkese teşekkür ediyor; uygulama sürecine katılacak tüm katılımcılara başarılar diliyoruz.

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.