AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'un 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'un 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Bağımsızlığından asla taviz vermeyen ve esareti hiçbir zaman kabullenmemiş aziz milletimizin, büyük fedakârlıklarla verdiği şanlı mücadelenin ardından 29 Ekim 1923'te Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde kurulan Cumhuriyetimizin 98.Yıldönümünü kutlamanın heyecanını ve haklı gururunu yaşıyoruz.

Cumhuriyetimizi ayakta tutan yegâne güç aziz milletimizin kendisidir. Al bayrağımızı bir kez bile yere düşürmeden, yokluk ve imkânsızlıklar içinde canları pahasına mücadele ederek bir karışını bile feda etmedikleri vatan topraklarımız; ecdadımızın bizlere bıraktığı en kutsal emanetidir. Bu emanete layıkıyla sahip çıkabilmek için ihtiyacımız olan en önemli husus birlik ve beraberliğimizdir.

Tüm gayemiz ise; Millet olarak şanlı tarihimize sahip çıkan, birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere Çanakkale'de ve 15 Temmuz'da olduğu gibi asla fırsat vermeyen, ecdadına ve ecdadının emanetlerine nasıl sahip çıkacağını bilen, vatan sevgisiyle dolu, atalarımızdan bizlere miras kalan o özgür ruhla hiçbir güce boyun eğmeyen ve kendi geleceği hakkında tek söz ve yetkinin yine kendisinde olduğunu bilen milli ve manevi değerlerine bağlı nesiller yetiştirmektir.

Bu uğurda, Cumhuriyetimizin değerlerini demokrasiyle taçlandırma başarısı gösteren ülkemiz, gücünü milletimizin ortak iradesinden alarak belirlediği 2023 hedeflerine doğru kutlu yürüyüşünü sürdürmektedir.

Bu vesileyle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve dava arkadaşlarını minnetle yâd ediyor, şanlı tarihimiz ve 98 yıllık Cumhuriyet tarihimiz boyunca bu cennet vatan topraklarımızın savunması için canlarını feda etmiş tüm aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi şükran ve rahmetle anıyor, tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramını en kalbi duygularla kutluyorum.

 

Seyfullah OKUMUŞ

İl Milli Eğitim Müdürü

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.