AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'un "Mevlânâ Haftası" Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'un

Hem hayatı hem eserleri hem de asırlar ötesine geçen öğretileriyle gönül dünyamızı aydınlatan Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî; dil, din ve ırk ayrımı gözetmeden, gönüllerimize birlik, beraberlik, sevgi ve hoşgörü tohumları ekmekte; barış içerisinde yaşanılabilir bir dünyanın mümkün olduğunu sözleriyle bizlere ifade etmektedir.

"Ne olursan ol yine gel" sözleriyle insanlığa seslenen Hz. Mevlânâ, bu sözleriyle bugün hala gönüllerimizi fethederken insanlığı ayrımcılıktan dostluk ve hoşgörüye davet etmektedir.

Türk-İslâm medeniyetinin yetiştirdiği en önemli şahsiyetlerin başında gelen Hz. Mevlânâ, karşılıksız sevgisi, derin merhameti ve müstesna düşünceleriyle sadece İslâm alemini değil, diğer dinlere mensup insanları da kendine hayran bırakmaktadır. Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî, düşünceleri ve bırakmış olduğu eserleri ile milletimizi derinden etkilemiş, Türk-İslâm kültürümüze büyük katkıda bulunmuştur.  İnsana insan olmasından dolayı verdiği önem, hoşgörü, insan sevgisi, vurguladığı düşünceler, günümüzün en büyük sorunlarından olan savaşı, şiddeti ve hoşgörüsüzlüğü önleyecek önemli değerler taşır.  

Bu duygu ve düşüncülerle şefkatin ve merhametin ete kemiğe bürünmüş hali, inancı estetikle harmanlayan büyük mutasavvıf Hz. Mevlânâ'yı 749. vuslat yıl dönümünde sevgi, saygı ve rahmetle anıyor; Mevlânâ Haftası'nın tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

 

 

Seyfullah OKUMUŞ

Aydın İl Milli Eğitim Müdürü

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.