AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimiz Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri Planlaması Yerel Hedefleri

İlimiz Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri Planlaması Yerel Hedefleri

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Bakanlığımıza bağlı okul ve kurumlarda sunulan rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerine ilişkin olarak “Rehberlik Hizmetleri Yıllık Çerçeve Planı”nda yeni düzenlemelere gidilmiştir.

 Bu kapsamda, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 2017-2018 eğitim öğretim yılı için rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerine ilişkin öncelikler doğrultu­sunda belirlenen ve okul/kurumlardan yerine getirilmesi istenen Genel Hedefler aşağıda belirtilmiştir.

  1.  Bağımlılıkla Mücadele
  2. İhmal ve İstismardan Korunma

 Ayrıca 08 Eylül 2017 tarihinde yapılan Aydın İli Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri İl Danışma Komisyonda alınan kararlar, ilimizin rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerine ilişkin öncelikleri doğrultu­sunda, İlimizde bulunan tüm okul/kurumlardan yerine getirilmesi istenen Yerel Hedefler;

  1. Risk grubu içerisine giren öğrenciler
  2. Anne-Baba eğitimi

olarak belirlenmiştir.

 

 2017 - 2018 eğitim öğretim yılı için rehberlik ve psikolojik danışma hizmetleri hedef belirleme ve plan hazırlama çalışmalarının belirlenen bu Genel ve Yerel Hedefleri kapsayacak şekilde yürütülmesi gerekmektedir.

 

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yayınlanan planlama için gerekli belge ve programlara ulaşmak için tıklayınız.

Meşrutiyet Mah. Kültür Cad. Merkez/AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.