AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"İSTİKLAL'İN 100. YILI" AFİŞ TASARIM YARIŞMASI SONUÇLANDI

Kabulünün 100. yılında 12 Mart İstiklal Marşını ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü etkinlikleri kapsamında Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen "İstiklal' in 100. Yılı" adlı bilgisayar destekli afiş tasarım yarışması sonuçlandı.


İstiklal Marşı şairimiz Mehmet Akif ERSOY'un yazdığı, milletimizin onurlu mücadelesini ve bağımsızlığını vurgulayan İstiklal Marşımızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 100. yıldönümünü kutluyoruz.

Yurdumuzun birçok yeri düşman işgali altındayken halkımız kadını, erkeği, genci ve yaşlısıyla ülkesi için zor şartlar altında bir karış toprağını vermemek için mücadele verirken, Mehmet Akif ERSOY milletimize cesaret vermek, duygularını harekete geçirmek üzere İstiklal Marşımızı yazmıştır.        "Doğduğumdan beridir aşığım istiklale" diyen Mehmet Akif ERSOY, "İstiklal Marşı" adını verdiği şiirini İstiklal Harbinde kanının son damlasına kadar mücadele eden kahraman ordumuza ithaf etmiştir.Bizler de Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu duyguları gençlerimize miras bırakmak adına, 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü Ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Gününde, lise öğrencilerimize yönelik olarak "İstiklal' in 100. Yılı" adlı bilgisayar destekli afiş tasarım yarışması düzenledik.

Bu yarışmayla genç öğrencilerimiz, çağımızın gereği olan bilişimle üretim becerilerini kullanarak, İstiklal Marşı'nın ruhuna uygun olan mücadelenin, bağımsızlığın ve hürriyetin önemini anlattılar.

Yarışmacılardan gelen eserler kurulu tarafından değerlendirilmiş ve en yüksek puanı alan ilk üç öğrencimiz aşağıda belirtilmiştir. Dereceye giren tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz. Kaybedeni olmayan bu yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize, onları yetiştiren ailelerine ve öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

İstiklâl Marşı'mızın kabul edilişinin "100. yılında" vatan ve millet uğrunda emek vermiş, mücadele etmiş, gazi olmuş, şehit düşmüş tüm kahramanlarımız ile aziz ecdadımızı, ilk meclisin saygıdeğer üyelerini ve Millî şairimiz merhum Mehmet Akif Ersoy'u rahmetle anıyor, muhterem hatıralarını saygıyla yâd ediyoruz.

 

"İstiklal'in 100. Yılı" Bilgisayar Destekli Afiş Tasarım Yarışması Değerlendirme Sonuçları

Derecesi

Öğrencinin Adı Soyadı

Öğrencinin Okulu

Danışman Öğretmenin

Adı Soyadı

1'inci

Dilaver Alperen Dayıoğlu

Efeler Atatürk Anadolu Lisesi

Sibel YILMAZ

2'nci

Ünal Mert BAYARLAR

Sultanhisar Atça Şehit Mutlu Uçar Anadolu Lisesi

Demet EYMİR

3'üncü

Kerime Nur ELEN

Didim Anadolu Lisesi

Mehmet SAKALLI

 11-03-202111-03-202111-03-2021

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.