AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ANMA PROGRAMI İCRA EDİLDİ

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ANMA PROGRAMI İCRA EDİLDİ

15 Temmuz 2016'da gerçekleşen hain darbe girişiminin 4'üncü yıl dönümü, Aydın Valiliği tarafından hazırlanarak icra edilen bir dizi etkinlikle anıldı.

Etkinlikler kapsamında ilk olarak Tellidede Mezarlığı'nda anma programı düzenlendi. Etkinliklere Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Garnizon Komutanı Albay Durmuş İlhan Başer ile protokol üyeleri, İl Milli Eğitim Müdür Vekilimiz Sabri Acar, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı. Program şehitler için saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Protokolün şehit kabirlerine çelenklerini sunması sonrası Vali Hüseyin Aksoy, şehitlik defterini imzaladı.

 

15 Temmuz ile birlikte vatan için şehit olan tüm kahramanları rahmetle andığını belirten Vali Aksoy, "Yüce milletimiz vatanının yılmaz bekçisi olduğunu Sarıkamış'tan Gelibolu'ya, Karadeniz'den Akdeniz'e kadar Anadolu'nun coğrafyasına bir mühür gibi nakış nakış işlemiştir. Tüm dünya bilmelidir ki, şehitlerimizin 'Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır' anlayışı ile bedenlerini feda ettikleri kutsal vatan topraklarını son nefer, son nefes ve son damla kana kadar aynı cesaret ve kararlılıkla muhafaza edilecektir. Ruhlarınız şad olsun" dedi.

Vali Aksoy'un ardından İl Müftüsü Ercan Aksu eşliğinde şehitler için dualar edildi. Daha sonra Vali Aksoy ile protokol üyeleri şehit kabirlerine karanfiller bıraktı. Vali Aksoy, şehit aileleriyle sohbet ederek başsağlığı dileğinde bulundu.

Etkinlikler kapsamında Vali Aksoy ile protokol üyeleri, Kemer Mezarlığı'nı ziyaret ederek şehit kabirlerine karanfil bıraktıktan sonra Yedi Eylül Şehitler Abidesi ile Çanakkale Şehitliğini ziyaret etti. Şehitler için ayrıca Bey Camii'nde Mevlid-i Şerif okundu.

Aynı gün akşam Kent Meydanı' nda gerçekleştirilen etkinliklerde Aydın Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan "Tarih Bizi Çağırıyor" isimli şiir dinletisi de katılımcıların büyük beğenisini topladı.

16-07-202016-07-202016-07-202016-07-202016-07-202016-07-202016-07-2020

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.