AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 Mart Şehitleri Anma Günü Programı İcra Edildi…

18 Mart Şehitleri Anma Günü Programı İcra Edildi…

18 Mart Çanakkale Zaferinin 104.Yıldönümü ve Şehitleri Günü; Valimiz Sayın Yavuz Selim KÖŞGER, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ ile protokol üyeleri ve davetlilerin katılımlarıyla düzenlenen etkinliklerle anıldı.

İlimizdeki anma programı sabah saatlerinde Tellidede Mezarlığı’nın ziyaret edilmesiyle başladı. Burada düzenlenen törene Valimiz Sayın Yavuz Selim KÖŞGER, Mülki, Askeri ve Siyasi Erkânın yanı sıra, Şehit Aileleri ve Gazilerimiz, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Törende Şehitliğe; Aydın Valiliği, Aydın Büyükşehir Belediyesi, Aydın Şehit Aileleri ve Gazileri Dayanışma Derneği, Aydın Şehit Aileleri ve Malul Gazileri Yardımlaşma Derneği’nin çelenklerinin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından saygı atışının yapılmasından sonra tüm şehitler için dua edildi.

Daha sonra Valimiz Sayın KÖŞGER ve protokol üyeleri, Tellidede Mezarlığı’ndaki Şehit Mezarlarını ziyaret ederek karanfil bıraktı. Buradan heyet halinde Kemer Mezarlığı Şehitliği, Yedieylül Şehitler Abidesi, Çanakkale Şehitleri Anıtı, Aydın Şehit Aileleri ve Gazileri Dayanışma Derneği, Aydın Şehit Aileleri ve Malul Gazileri Yardımlaşma Derneği ziyaret edildi.

18 Mart Çanakkale Zaferi programı İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinesinde, Aydın Kültür Merkezi’nde devam etti.  18 Mart Şehitler Günü için düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin takdiminin ardından Aydın Fen Lisesi öğrencilerimizin hazırladığı “Nöbetteyiz” oratoryosunun sunulması ile sona erdi.

18-03-201918-03-201918-03-201918-03-201918-03-2019

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.