AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

20. MİLLÎ EĞİTİM ŞÛRASI CUMHURBAŞKANIMIZ SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN'IN KATILIMLARIYLA BAŞLADI

20. MİLLÎ EĞİTİM ŞÛRASI CUMHURBAŞKANIMIZ SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN'IN KATILIMLARIYLA BAŞLADI

Türk Millî Eğitim Sistemi için tavsiye kararları almak üzere 7 yıl sonra gerçekleştirilen 20. Millî Eğitim Şûrası'nın açılış töreni, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın açılış konuşması ve Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut ÖZER'in katılımlarıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ ve Aydın, Muğla Denizli illerinin Bölge Koordinatörü olarak İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Gülfidan KENDİRLİOĞLU'nun Şura Üyesi olarak katıldığı 20. Millî Eğitim Şûrası geniş bir katılım ve tüm paydaşlarıyla birlikte eğitim sistemimizde öngörülen iyileştirmeleri istişare etmek üzere toplandı.

Eğitimde fırsat eşitliği

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki açılış töreninin ardından Bakan Özer'in başkanlığında geniş bir katılımla düzenlenen şûranın ana teması "eğitimde fırsat eşitliği". Şûrada "temel eğitimde fırsat eşitliği", "mesleki eğitimin iyileştirilmesi" ve "öğretmenlerin mesleki gelişimi" olmak üzere üç ana konuda özel ihtisas komisyonları yer alıyor.  

20. Millî Eğitim Şûrası'na geniş bir katılımın olması amacıyla 5 farklı mecrada yürütülen ön hazırlık çalışmaları da tamamlandı. Şûra hazırlık sürecinde özel ihtisas komisyonları ile okul öncesi eğitimden üniversite giriş sistemine kadar muhtelif konulara ilişkin çalışma grupları oluşturuldu. Şûranın temsiliyetini artırmak için tüm illerden katılımcılar seçildi ve yapılan 26 farklı bölgesel toplantı sonrası raporlar hazırlandı. Şûra kapsamında oluşturulan özel ihtisas komisyonu raporları, şûra üyelerine önceden gönderildi.

3 Aralık'a kadar sürecek şûranın birinci gün açılış töreninin ardından divan toplantısı düzenlenecek. İkinci gün özel ihtisas komisyonu çalışmaları ile sürecek şûranın son gününde özel ihtisas komisyon raporları genel kurula sunularak tavsiye kararları oylanacak.

Tüm paydaşlar katılıyor

TBMM Millî Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı ve üyeleri, Millî Eğitim Bakanlığı bakan yardımcıları ve Bakanlık Merkez Teşkilatı birim amirlerinin tabii üyeler olarak katılacağı şûraya bakanlıklar, kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler, üniversiteler ile yurt içi ve yurt dışından meslek odaları, sivil toplum kuruluşları, özel sektör, basın ve yayın kuruluşları, öğrenci ve veli temsilcileri ile eğitim alanında şûra konularıyla ilgili çalışmalarıyla tanınmış uzmanların yer aldığı eğitimin tüm paydaşları Şurada yer alıyor

01-12-202101-12-202101-12-202101-12-202101-12-202101-12-202101-12-2021

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.