AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

48.TÜBİTAK Ortaöğratim Öğrencileri ARAŞTIRMA PROJELERİ ANKARA FİNALLERİNDE DERECE

48.TÜBİTAK Ortaöğratim Öğrencileri ARAŞTIRMA PROJELERİ ANKARA FİNALLERİNDE DERECE

 

 

 

          TÜBİTAK- Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığınca LİSE öğrenimine  devam eden öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla Biyoloji, Coğrafya, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Matematik, Psikoloji, Kodlama, Sosyoloji, Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı, Teknolojik Tasarım ve Tarih alanlarında ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI düzenlenmektedir.

İlimizden Ortaöğretim öğrencileri araştırma projeleri yarışmasına 145 proje ile müracaat gerçekleştirilmiş, 17 proje ile ilimiz İzmir Bölge sergisine katılmaya hak kazanmıştır. 30 Mart 2017 tarihinde Ege Üniversitesi Prof. Dr. Yusuf VARDAR Kültür Merkezinde gerçekleştirilen ödül töreninde 8 projemiz derece almıştır.

Birinci olan Aydın Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Murat-Hale Küçükoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin projeleri ilimizi, bölgemizi matematik ve sosyoloji alanlarında Ankara finallerinde  başarı ile temsil etmişlerdir.12 Mayıs 2017 tarihinde Congresium Ankara ATO Uluslararası Kongre ve Sergi salonunda gerçekleştirilen Ankara finallerinde sosyoloji ve Matematik alanlarında her iki projemizde Türkiye 3.derecesi almışlardır.

TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri yarışmasına müracaat eden, bölge sergisinde ve Ankara finallerinde ilimizi temsil eden öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve katkıları bulunan paydaşlarımıza gösterdikleri ilgi, emek ve katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

 

ÖĞRENCİ ADI SOYADI

DANIŞMANADI SOYADI

OKULU

PROJENİN ADI

ALANI

ANKARA FİNAL DERECESİ

1

İZZET ŞARK

ERHAN ERDOĞAN

AYDIN ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ

ÜÇGENİN TEĞET NOKTALARI İLE OLUŞAN ALAN BAĞINTILARI, DOĞRUSALLIK VE NOKTADAŞLIK İLİŞKİLERİ

MATEMATİK

3.

2

ECE ABAK
MERVE AZRA YILMAZ

HÜSNÜ DEMİRTAŞ

AYDIN MURAT-HALE KÜÇÜKOĞLU MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

GÖRME ENGELLİLERDE KENDİ KIYAFETİNİ SEÇME VE GİYİNME BECERİSİNE KATKI VERME

SOSYOLOJİ

 

 

 

3.

 


 12-05-201712-05-201712-05-2017

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.