AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ali Kuşçu Matematik Evi ve Köy Yaşam Merkezimizin Açılışı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın katılımlarıyla Toplu Açılış Töreninde Canlı Bağlantı İle Gerçekleştirildi.

Ali Kuşçu Matematik Evi ve Köy Yaşam Merkezimizin Açılışı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın katılımlarıyla Toplu Açılış Töreninde Canlı Bağlantı İle Gerçekleştirildi.

2000 Köy Yaşam Merkezinin Açılış Töreni, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat Oktay, Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer, İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu ile Tarım ve Orman Bakanı Sayın Prof.Dr. Vahit Kirişci'nin katılımlarıyla Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Ankara Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin mini bir müzik dinletisi sunduğu programda konuşan Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde son yirmi yılda eğitimde çok boyutlu devrimlerin yaşandığına işaret etti.

Bakanların ve Sayın Cumhurbaşkanımızın konuşmalarının ardından ilimiz Yenipazar Ali Kuşçu Matematik Evi ve Köy Yaşam Merkezi, Sakarya Serdivan Uzunköy Köy Yaşam Merkezi, Bingöl Merkez Kuruca Köy Yaşam Merkezi, Trabzon Akçaabat Toprak Ana Köy Yaşam Merkezine canlı bağlantılar gerçekleştirildi. Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Kadir Dinç'in ettiği dua sonrasında köylerin kalbi olacak 2000 köy yaşam merkezinin açılış kurdelesi kesildi.

Toplu açılış töreninde canlı bağlantı ile açılışı yapılan Yenipazar ilçemizin Çulhan Köyündeki  Ali Kuşcu Matematik Evi  ve Köy Yaşam Merkezimizde açılış töreni için Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy, Adalet ve Kalkınma Partisi Aydın Milletvekilleri Sayın Mustafa Savaş ve Sayın Metin Yavuz, Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Kurtca Eker, Vali Yardımcısı Sayın Dr. Mehmet Gödekmerdan, Vali Yardımcısı V. Sayın İlker Arıkan, Yenipazar Kaymakam V. Sayın Şule Demirtaş, İl Emniyet Müdürü Sayın Mehmet Suat Ekici, İl Jandarma Komutanı Sayın J.Kd.Alb. Ali Naci Aldemir, Yenipazar Belediye Başkanı Sayın Mehmet Yüsran Erden, Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Sayın Av. Ömer Özmen, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Sayın Haldun Haluk Alıcık, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah Okumuş, yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz hazır bulundu.

Ali Kuşçu Matematik Evi ve Köy Yaşam Merkezimizde Anasınıfımız ve Halk Eğitim Kurs Merkezimizin yanı sıra; ilimizdeki tüm öğrencilerimiz de merkezimizde günlük hayatta karşılaşacakları problemlere çözüm bulacak, ilgi alanlarına göre atölyelerde etkinlikler gerçekleştirebileceklerdir. Öğretmenlerimizin doğa ile iç içe öğrenim alanları oluşturup kamp kurabileceği, her yaştan bireyin yaparak-yaşayarak öğrenme fırsatı bulacağı sürdürülebilir bir matematik evi ve köy yaşam merkezi inşa ederek ilimizin eğitim ortamlarını güzelleştirmek adına büyük bir adım attık. Matematik dersinin öğrenimini günlük yaşam becerilerine uyarlayarak kolaylaştırmak  hem de öğrencilerin bu dersi küçük yaştan itibaren sevmelerini sağlamak amacıyla "Her Yerde Matematik" anlayışıyla Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından başlatılan seferberliğin ışığında Ali Kuşçu Matematik Evi ve Köy Yaşam Merkezinde yapılacak etkinliklerle bu seferberliğe büyük katkı sağlanacaktır.

Bu köyde öğretmen, öğrenci ve velilerin, el ele oldukları yeni bir eğitim bakış açısıyla temel becerileri destekleyen, sosyalleşmeye destek veren etkinlikler ile akademik ve kültürel açıdan destek sağlanacaktır. Matematiğin sanat, spor, felsefe gibi daha bir çok dalla buluşmasını sağlayan etkinliklerle çocuklarımızın geleceği için sağlam adımlar atılacak ve  21. yüzyılın becerilerine sahip özgüvenli bireyler yetiştirilmesi için verimli bir ortam oluşturması sağlanacaktır.

 

Burada yeni Hüseyin Rıfkı Tamani, Başhoca İshak Efendi, Hüseyin Tevfik Paşa, Hülya Şenkon ve Cahit Arf'ler yetişeceğine inancımız tamdır. Emeği geçen tüm paydaşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 07-11-202207-11-202207-11-202207-11-202207-11-202207-11-202207-11-202207-11-202207-11-202207-11-202207-11-202207-11-202207-11-202207-11-202207-11-202207-11-2022

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.