AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ALİ KUŞÇU MATEMATİK EVİ VE KÖY YAŞAM MERKEZİNDEKİ SERALARDA MİNİK ELLERLE UMUTLAR YEŞERİYOR

ALİ KUŞÇU MATEMATİK EVİ VE KÖY YAŞAM MERKEZİNDEKİ SERALARDA MİNİK ELLERLE UMUTLAR YEŞERİYOR

             Milli Eğitim Bakanlığımızın talimatlarıyla aktif olarak kullanılmayan köy okulları yeniden düzenlenerek gerekli donanıma kavuşturulduktan sonra "Köy Yaşam Merkezleri" ne dönüştürülüyor.

           Çok yönlü eğitim merkezleri haline gelen Köy Yaşam Merkezlerinin en güzel örneklerinden biri de Aydın'ın Yenipazar ilçesine bağlı Çulhan Köyü'nde bulunan Ali Kuşçu Matematik Evi ve Köy Yaşam Merkezi'mizdir. Milli Eğitim Bakanlığı'nın "Matematik Seferberliği" nden yola çıkarak başlayan serüven sonucunda anasınıfı, doğa sınıfı, can dostlar evi, tarım alanı, kamp alanı, El Harezmi bahçesi, gözlem evi, can dostlar evi ve bocce sahası gibi sanattan spora, doğadan tarıma pek çok alanı içinde barındıran bir merkeze dönüşen Ali Kuşçu Matematik Evi ve Köy Yaşam Merkezimiz, öğrencilerimizi 21. Yüzyıl becerilerine sahip özgüvenli bireyler olarak yetiştirmek üzere verimli bir ortam sunuyor. Bu merkezde öğrenciler genel tarım alanının dışında sera alanında topraksız tarım da yapıyorlar. Sabır ve özveriyle çalışarak hak edilen güzel sonuca ulaşmayı öğrenmenin en doğal yolu olan tarım ile öğrenciler, zamanlarını verimli kullanarak, sevgiyle baktıkları ürünlerinin yeşerdiğini görmenin mutluluğunu yaşıyor.

         Ülkemiz ve dünyamız için gerekliliği tartışılmaz olan üretimin, minik ellerle eğitim çatısı altında yapılıyor olması yürekleri ısıtıyor. Çocukların eğitim alırken deneyimli insanlarla buluştuğu, kültür transferi yapıldığı bir mekân haline gelen ve günümüzde geri plana atılmış olan değerlerin tekrar gün yüzüne çıktığı yerler olan Köy Yaşam Merkezleri, geleceğe dair umutları da yeşertmeye devam ediyor.

10-01-202310-01-202310-01-202310-01-202310-01-202310-01-2023

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.