AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AYDIN BİLİM AKADEMİSİ VE TBA MERKEZİ TEKNOFAST 2020 TÜRKİYE FİNALLERİNDE..

AYDIN BİLİM AKADEMİSİ VE TBA MERKEZİ TEKNOFAST 2020 TÜRKİYE FİNALLERİNDE..

Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü Bilim Akademisi ve Tasarım Beceri Atölyeleri Merkezimiz, Sosyal İnovasyon Kategorisinde "Okul Çantanı Hafiflet, Sağlıklı Kal" projesi ile bu yıl Gaziantep'te 22-27 Eylül 2020 tarihlerinde yapılacak olan TEKNOFAST 2020 Türkiye Finallerine katılmaya hak kazandı.

Yarışmada Nazilli Fen Lisesi "Şafak" (Afet Yönetimi Kategorisi) ve "Trikod" (Sosyal İnovasyon Kategorisi)  isimli iki projesi ile Türkiye Finallerinde yer alıyor.

Nazilli Asımın Nesli Anadolu İmam Hatip Lisemiz de Akıllı Ulaşım Yarışması lise kategorisinde "Alt geçitlerde tahliye sistemi" isimli projesiyle Türkiye Finallerinde yarışacak.

Ayrıca ilimiz Kuşadası Makbule Hasan Uçar Anadolu Lisesi, TÜBİTAK tarafından Döner Kanat ve Sabit Kanat kategorilerinde ilk kez düzenlenen Liseler Arası İnsansız Hava Araçları Yarışması'nda Türkiye finallerinde yer almayı başardı. TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında Gaziantep Alleben Göletinde 16-20 Eylül 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek yarışmada okulumuz ilimizi temsil edecek.

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali; Ocak 2017 tarihinde hayata geçen ve Türkiye'nin millî teknoloji hamlesini gerçekleştirmesi ve teknoloji üreten bir topluma dönüşmesini temel hedefi olarak benimseyen Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde, Türkiye'nin önemli kurum ve firmalarının destekleriyle düzenleniyor. 

Havacılık, Uzay ve Teknoloji alanında ülkemizin en prestijli yarışması ve en kapsamlı festivali olarak kabul edilen bu etkinliklere katılmaya hak kazanan takımlarımızı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.