AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aydın’ da Bir İlke Daha İmza Attık !. TÜBİTAK 4007 Başvurularımız Kabul Edildi…

Aydın’ da Bir İlke Daha İmza Attık !. TÜBİTAK 4007 Başvurularımız Kabul Edildi…

 

 

Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE Birimimiz, Aydın’ da bir ilke daha imza attı. İlimizde ilk defa TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri Programı kapsamında hazırladığımız “ Aydın Astronomi ve STEM Bilim Şenliği “ Projemiz TÜBİTAK tarafından kabul edilerek hibe verilmeye layık görülmüştür.

Astronomi bilimini ülkemizin genç nesli arasında yaymak, sevdirmek ve bu işe ilgi duyan-duyabilecek kişilere ulaşarak ülkemizi bu bilim dalında gelecekte daha iyi yerlere taşımayı hedefleyen projemizle; ilimiz genelindeki 175.115 öğrenci, 14.295 öğretmenimize hizmet verilecektir.

 

Doğa Bilimleri, Mühendislik ve Teknoloji, Tıbbi- Tarımsal-Sosyal ve Beşeri Bilimler alanlarını kapsayacak şekilde hazırlanmış olan projemizde ;  Gözlem, Atölye çalışmaları, içeriği oyunlar ve  sanatsal faaliyetler yoluyla aktaran etkinlikler, drama, tiyatro, sergi ,  seminer , deneysel çalışmalar, etkileşimli uygulamalar ile 7 den 70 e toplumun bilime olan ilgisinin artması hedeflenmektedir.

 

Daha önce 4007 Bilim Şenliğine ev sahipliği yapmamış olan ilimizde Müdürlüğümüzün projesinin yanı sıra; İlimiz Efeler İlçesi Ticaret Borsası Bilim ve Sanat Merkezi, Köşk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Germencik Şehit Cafer Ortaokulu’ nun da TÜBİTAK 4007 başvuruları kabul edilmiş olup; bu hibe döneminde ilimiz genelinde bilim adına 400.000.- TL yatırım yapılmasına olanak sağlanmıştır.

 

Projelerin hazırlanarak sunulmasında emeği geçen tüm yönetici ve öğretmenlerimizi tebrik ediyoruz.

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.