AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü Didim Akbük Nurullah Kocabıyık İlkokulumuz “Sevimli Kanatlar Parkı” Projesiyle TRT Çocuk’ a Konuk Oldu..

Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü Didim Akbük Nurullah Kocabıyık İlkokulumuz  “Sevimli Kanatlar Parkı” Projesiyle TRT Çocuk’ a Konuk Oldu..

Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü Didim ilçesi Akbük Nurullah Kocabıyık İlkokulu, “Sevimli Kanatlar Parkı” Projesiyle TRT Çocuk kanalında tüm Türkiye’ ye örnek oldu.

  İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından Bakanlığımız müfredatına uygun olarak yürütülen “Değerler Eğitimi” kapsamında okulumuz tarafından geliştirilen projede; öğretmenlerimiz, öğrencilerimize "İmkânınız olsaydı hangi hayvanı beslemek daha çok hoşunuza giderdi?" sorusunu yöneltti.Öğrencilerin çoğunun cevabı ise "kuş" oldu. Bunun üzerine İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve velilerin desteğiyle okula kuş alınmaya başlandı. Çocukların hayvanları çok sevmesi üzerine Adnan Menderes Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi ile iletişime geçen okul yönetimi, bahçeye 20 farklı türden 50 kuşun barındığı "Sevimli Kanatlar Parkı" yaptı.

 “Eko-Okul” ünvanına sahip olan okulun duvarları ve pencerelerini de çocukların sevdiği hayvanların resimleriyle süsleyen okul yönetimi, öğrencilerin keyifle ders işlediği bir ortam oluşturdu. Teneffüs zili çalınca koşarak hayvanların yanına giden öğrenciler, aralarında kanarya, bıldırcın, sülün ve papağanların da bulunduğu kuşları elleriyle besleyerek bakımlarını yaparken aynı zamanda okulun içinde bulunan akvaryumdaki balıklar da öğrencilerin ilgisini çekiyor.

 Öğrencilerimize hayvan sevgisinin aşılanması, hayvanlara şiddetin önlenmesi ve bunun yanısıra onlara bakabilmenin sorumluluğunun da kazandırıldığı projede oldukça olumlu geri dönütler alınırken öğrencilerimizin sorumluluklarının bilincinde olması da dikkat çekiyor.

 İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak projede emeği geçen tüm paydaşlarımıza, idareci, öğretmen ve velilerimize teşekkür ederken başarılarının devamını diliyoruz.

 

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.