AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğünden Bir Türkiye Birinciliği Daha !

Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğünden Bir Türkiye Birinciliği Daha !

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından düzenlenen 2204-C Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışması ile 2204-D Lise Öğrencileri İklim Değişikliği Araştırma Projeleri Yarışması'nın final aşaması proje değerlendirme sonuçları açıklandı.

10-12 Nisan 2023 tarihleri arasında çevrim içi olarak tamamlanan proje değerlendirme sonuçlarına göre, ilimiz okullarının başvurduğu projeler arasından her bir yarışma alanında 1 Birincilik, 1 İkincilik ve 1 Üçüncülük olmak üzere 2204-C Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışması'nda toplam 12, 2204-D Lise Öğrencileri İklim Değişikliği Araştırma Projeleri Yarışması'nda toplam 18 projemiz ödül almıştır.

İlimiz Aydın Ticaret Borsası Bilim ve Sanat Merkezi, "Hava ve İklim" alanında hazırlamış oldukları "KİŞİLERİN TÜKETTİĞİ BESİNLERİN SERA GAZI EMİSYONLARININ HESAPLANMASINI VE KARŞILAŞTIRILMASINI SAĞLAYAN YAZILIMIN TASARLANARAK UYGULANMASI" adlı proje ile BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ alarak bizleri gururlandırmıştır.

Ödül alan proje sahipleri, 27 Nisan-1 Mayıs 2023 tarihleri arasında İstanbul'da düzenlenecek TEKNOFEST 2023 kapsamında final sergisine ve ödül törenine davet edilecek olup; konu ile ilgili bilgilendirmeler ilerleyen günlerde yarışmaların web sayfasında ilan edilecek ve ilgililere e-posta yoluyla iletilecektir.

Türkiye Birinciliğini ilimiz için geleneksel hale getirmede emeği geçen tüm okul yöneticilerimiz, danışman öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz ile Müdürlüğümüz Ar-Ge Birimine teşekkürlerimizi sunuyoruz. Final aşamasında derece alarak büyük başarı gösteren okullarımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.