AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AYDIN'A BİR BAŞARI HABERİ DE TÜBİTAK'TAN GELDİ.

Tübitak Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması İzmir Bölge Değerlendirmesine katılan 20 projeden 6'sının derece elde ettiği Aydın'da, bölge finallerinde büyük bir başarıya imza atılırken; birinci olan üç proje Türkiye finallerine gidiyor.
AYDIN'A BİR BAŞARI HABERİ DE TÜBİTAK'TAN GELDİ.

Lise öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirilen yarışmada Aydın, İzmir, Muğla, Denizli, Manisa ve Uşak'tan katılan öğrencilerin projeleri değerlendirildi.

Aydın'dan 3 proje birinci, 2 proje ikinci, 1 proje üçüncü oldu. Toplam 6 proje bölge finallerinde dereceye girerek ödül almaya hak kazanırken; birinci olan üç proje Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı.

Tüm danışman öğretmenlerimizle proje yarışmalarına katılan lise öğrencilerimize teşekkür, dereceye giren öğrencilerimizi tebrik ediyoruz. Birinci olarak şehrimizi Türkiye finalinde temsil edecek olan öğrencilerimize de başarılar diliyoruz, onlardan gelecek olan derece haberlerini de sabırsızlıkla bekliyoruz.

31-03-202131-03-202131-03-202131-03-2021

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.