AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aydın’da Bir İlk Daha! Avustralya Büyükelçiliği Projemiz Kabul Edildi…

Aydın’da Bir İlk Daha! Avustralya Büyükelçiliği Projemiz Kabul Edildi…

Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi Projeler Ekibi bir ilke daha imza attı.

Avustralya Büyükelçiliği Doğrudan Yardım Programı kapsamında başvuru yaptığımız “Özel Eğitimde STEM +Art ile Fark Yarat”  Projemiz başarılı bulunarak hibe almaya hak kazandı.

Projemizin hedef grubu hafif düzey zihinsel engelli öğrencilerdir. Amacı STEM +Art (Fen, Teknoloji ,Mühendislik, Matematik, Sanat) eğitimi ile hafif düzey zihinsel engelli öğrencilerimize  ilgi ve yetenekleri doğrultusunda mevcut potansiyellerini kullanmalarını destekleyecek uygun materyallerle zenginleştirilmiş eğitim ortamı sunmaktır. Bu doğrultuda Aydın’da kurulan STEM merkezinin bir atölyesi Avustralya Büyükelçiliği Doğrudan Yardım programı hibesi ile Özel Eğitim öğrencileri için donatılacaktır. Milli Eğitim Müdürlüğümüzce yürütülmekte olan STEM Projesi “Özel Eğitimde STEM +Art ile Fark Yarat” ile ivme kazanacaktır.

 Projemiz STEM merkezimize ilk yurt dışı hibe desteği sağlamasının yanı sıra Aydın’ın ilk Büyükelçilik  Projesi ve Özel Eğitime yönelik Türkiye’de  yapılan ilk STEM  Projesi olması sebebiyle fark yaratmaktadır.

 

 

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.