AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aydın'da Kütüphanesiz Okul Kalmayacak, Bütün Hazırlıklar Tamam !

Aydın'da Kütüphanesiz Okul Kalmayacak, Bütün Hazırlıklar Tamam !

Bakanlığımızca ülke genelinde başlatılan "Kütüphanesiz Okul Kalmayacak" projesine, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'un katılımlarıyla düzenlenen protokol imza töreni ile birlikte başlandı.

Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda yıl sonuna kadar ( 2 ay içinde )  Aydın ilimizde  kütüphanesi olmayan okullarımıza kütüphane yapılması için yer tespitleri ile gerekli donatım planlamaları yapılmıştı. Bu projeden Aydın ilimiz genelindeki tüm okul türü kademelerinden 303 okulumuz yararlanacak.

Yapılan protokole göre kütüphanesi olmayan tüm okullarımıza kütüphane donatım malzemeleri, Efeler Mimar Sinan MTAL ve Söke MTAL ile Nazilli MTAL olmak üzere 3 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizin mobilya ve iç mekan tasarımı alanı atölyelerinde üretilecek.

Böylece, okullarımızın kütüphanelerinde donatım malzemeleri olarak yerini alacak olan masalar, sandalyeler, görevli masaları ile kitaplıklar Meslek Lisesi öğretmen ve öğrencilerimizin ellerinde son model teknolojik araçların bulunduğu mobilya ve iç mekan tasarımı alanı atölyelerinde şekillenerek üretilmiş olacak.

 

 

05-11-202105-11-202105-11-2021

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.