AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aydın'da "Telafide Ben de Varım" Programı, İl Müdürümüz Sayın OKUMUŞ Önderliğinde Kuşadası Milli Park'ta Yapılan Doğa Yürüyüşü Başladı

Aydın'da

Milli Eğitim Bakanlığınca ilkokul, ortaokul ve lise kademesinde eğitim gören öğrenciler ile veliler ve öğretmenler için hazırlanan "Telafide Ben de Varım" programı bugün itibariyle ilimiz Kuşadası Davutlar Milli Park'ta, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ önderliğinde İl Sağlık Müdürümüz Sayın Dr.Osman AÇIKGÖZ, İl Kültür ve Turizm Müdürü Doç.Dr. Mehmet Umut Tuncer ile öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve değişik illerden gelen öğrencilerimizn de katılımlarıyla başladı.

"Telafide Ben de Varım" programı, ilimizde Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Kuşadası Davutlar Milli Parkı'nda bugün saat 9.30 ile 11.30 saatleri arasında düzenlenen ve program kapsamında da yer alan etkinliklerden biri olan "Doğa Yürüyüşü" ile büyük bir coşkuyla tanıtıldı ve ilimizdeki faaliyetler de resmen başlamış oldu. İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ;

"Bugün itibariyle resmen başlayan "Telafide Ben de Varım" programında Müdürlüğümüz, ilçe milli eğitim müdürlüklerimiz, halk eğitim merkezlerimiz ve okullarımız ile biz de varız. Bu sabah kalabalık bir grupla birlikte "Doğa Yürüyüşü" ile programımızın startını verdik. Öğrencilerimiz bu süreçte ilimiz genelinde Aile ve Sosyal Hizmetler, Gençlik ve Spor, Kültür ve Turizm, Sağlık ile İçişleri bakanlıkları il ve ilçe müdürlükleri ve belediyelere bağlı tesis ile merkezlerden de ayrıca yararlanabileceklerdir. İlimiz genelinde şu ana kadar toplamda 9.580 etkinlik ve eğitim planlaması yapılmıştır, faaliyetlerin sayısı artmaya devam etmektedir ve bugün itibariyle de faaliyetlerimiz resmen başlamıştır. Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bizler de 44 faaliyet ile öğrenci, veli ve öğretmenlerimizin yanındayız. Program kapsamında ilimiz genelinde gerçekleştirilecek bilimsel, sosyal, kültürel, sportif eğitim faaliyetleri ve etkinliklerle ilgili ayrıntılara "https://telafidebendevarim.meb.gov.tr" adresindeki haritadan erişilebilecektir. Etkinliğimizde bizlerle birlikte olan İl Sağlık Müdürümüz ile İl Kültür ve Turizm Müdürümüze de teşekkürlerimi sunuyorum  " dedi.

05-07-202105-07-202105-07-202105-07-2021

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.