AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aydın'dan Kahramanmaraş'a Gönül Köprüsü

Aydın'dan Kahramanmaraş'a Gönül Köprüsü

        6 Şubat Pazartesi günü gözlerimizi açtığımız Asrın Felaketi için ülkemizin dört bir yanında yürütülen hummalı çalışmalarla birlikte Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, bizler de ilk günden bu yana yaraları birlikte sarmak adına çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

         Mübarek Ramazan Ayının son günlerinde, bizler burada bayramı beklerken, öğrencilerimiz bayram heyecanlarına ve sevinçlerine Kahramanmaraş'taki kardeşlerini de ortak ettiler. İlimiz Efeler ilçesi Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Anaokulu, Şehit Polis Demet Sezen Anaokulu ve Efe Emir Ayşe Çetin Anaokulu öğrenci ve velileri ile İstiklal Anaokulu ve Zübeyde Hanım Anaokulu adına hayırsever esnafın hazırlamış oldukları paketler, Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Zübeyde Hanım Anaokulu'na ulaştı.

         Öğrencilerin kendi beden ve hobilerine göre hazırlanan kişiye özel kıyafet, kırtasiye malzemesi ve oyuncaklardan oluşan paketler, Kahramanmaraş'a ulaşır ulaşmaz bayram öncesi oradaki öğretmenlerimiz tarafından öğrencilere teslim edildi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ, "Öğrencilerimiz oradaki kardeşleriyle ortak bayram sevinci yaşasın diye Bismillah dediğimiz bu çalışmada, mübarek Ramazan ayının da feyziyle hedefimizin kat be kat fazlasına ulaşarak oradaki evlatlarımızın yüzlerinin gülmesine vesile olmak bizleri çok mutlu etti. Bu anlamlı çalışma için emek veren tüm mesai arkadaşlarıma, okul yöneticilerimize, meslektaşlarıma, velilerimize ve yürekleri kocaman öğrencilerimiz ile hayırsever esnafımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Tüm çocuklarımızın yüzünün güldüğü daha nice bayramlara ulaşmayı temenni ediyorum." ifadelerini kullandı.

17-04-202317-04-202317-04-202317-04-202317-04-2023

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.