AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AYDIN'IN EĞİTİMİNE, TÜRKİYE'NİN GÜVENLİĞİNE DEV DESTEK...

Aydın'da faaliyet gösteren ve güvenlik araç-gereçleri üretiminde Türkiye'de ilk olan Beylerbeyi Güvenlik Sistemleri firması, Aydın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizde eğitim gören öğrenciler için güvenlik tefrişatı ve cihaz donanımlarını karşılayarak "Güvenlik Sistemleri Dalı" sınıfının kurulmasına yardımcı oldu.
AYDIN'IN EĞİTİMİNE, TÜRKİYE'NİN GÜVENLİĞİNE DEV DESTEK...

Beylerbeyi Güvenlik Sistemleri firması Güvenlik Sistemleri Dalı sınıfının tüm cihaz donanımı ile tefrişatını gerçekleştirdi. Sınıfın açılışına İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ ile beraber katılan Beylerbeyi Güvenlik Sistemleri firması işletmecisi Sayın Erdoğan UÇAR,  "Bu okulun mezunlarından olduğunu ve 25 yıldır kendi işletmesinde üretim yaptığını, güvenlik sistemleri alanında üretim yapan firma olarak hem Aydın'da hem de Türkiye'de tek olduklarını, en önemli hedeflerinin meslektaşı olacak öğrencilerin kendilerini önemli hissetmesi olduğunu, elektroniğin önemli bir branş olduğunu ve geleceğin de elektroniğin üzerinde kurulacağını ve öğrencilerin bu konuda yetişmesi için ellerinden geleni yapacaklarını, burada da elektronikte öğrencilere üretim mantığını yerleştirmek, buradan mezun olan öğrencilerin tam bir elektronikçi olmalarını istediklerini" ifade etti.


Açılış sonrasında sınıfta incelemelerde bulunan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın OKUMUŞ da, Erdoğan Bey'e teşekkür ederek; güvenlik sistemleri alanında Türkiye'nin çok iyi alanlara gittiğini, bu gelişmelerin AR-GE çalışması yapan firmalar sayesinde gerçekleştiğini, bu öğrencilerimizin bu alanda daha iyi yetişmeleri için ve burada öğrendikleri ile kalifiye eleman olarak iş bulmalarının kolay olacağını, bu girişimin diğer işletmelerimize de örnek olmasını diliyorum" diye konuştu.

 

Program İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'un, eğitime önemli katkı sunan Beylerbeyi Güvenlik Sistemleri işletmecisi Sayın Erdoğan Uçar'a plaket takdimi ile sona erdi.

03-12-202003-12-202003-12-202003-12-202003-12-202003-12-2020

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.