AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAKANIMIZ SAYIN ZİYA SELÇUK YÜZ YÜZE EĞİTİMİN DETAYLARINI AÇIKLADI.

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk, düzenlediği bilgilendirme toplantısında yüz yüze eğitime geçişle ilgili detayları açıkladı.
BAKANIMIZ SAYIN ZİYA SELÇUK YÜZ YÜZE EĞİTİMİN DETAYLARINI AÇIKLADI.

İşte yüz yüze eğitime geçişle ilgili detaylar:

İkinci yarı yıl daha önce de eğitim öğretim takviminde belirtildiği gibi 15 Şubat Pazartesi günü başlayacak.

Köy okulları tüm kademelerde 15 Şubat'ta yüz yüze ve tam zamanlı olarak açılacak. Salgının seyrine bağlı olarak il hıfzıssıhha kurulları bazı köylerde uzaktan eğitimi önerebilecek.

15 Şubat'ta tüm bağımsız anaokulları da tam zamanlı olarak açılacak.

1 Mart Pazartesi günü ilkokullar tüm sınıf düzeylerinde, seyreltilmiş şekilde, haftanın iki günü olacak şekilde açılacak. Aynı tarihten itibaren özel gereksinimli öğrenciler için de özel eğitim okulları ve sınıfları eğitim vermeye başlayacaklar.

1 Mart tarihinde, sınav döneminde olan 8 ve 12. sınıf öğrencileri de tam zamanlı olarak eğitimlerine başlayacak. Lise öğrencilerinin birinci dönemden kalan sınavları mart içerisinde planlanarak yüz yüze gerçekleştirilecek ve bu sınavların kapsamı 1 Kasım 2020'ye kadar geldikleri ders konularını içerecek.

Ayrıca, hâlihazırda devam etmekte olan Destekleme Yetiştirme Kursları'na, öğrencilerin daha rahat ulaşabilmeleri için, sokağa çıkma kısıtlaması olan gün ve saatlerde bu öğrenciler özel izinli sayılacaklar.

Öğrencilerin okullarda yüz yüze eğitime katılımları geçen dönemde olduğu gibi yine velilerin kararına bağlı olacak. Çocuklarını yüz yüze eğitime göndermek istemeyen veliler, durumlarını yazılı olarak bulundukları okullara beyan edecekler. Bu durumda çocuklar devamsız sayılmayacak, uzaktan eğitime devam edecek ve müfredattan da sorumlu olacaklar.

Salgının seyrine bağlı olarak il hıfzıssıhha kurullarının ve valiliklerin kararı doğrultusunda farklı sınıf düzeyleri ve okul kademelerinde il bazlı olarak yüz yüze eğitime başlanmasıyla ilgili kararlar alınabilecek.

Yüz yüze eğitime başlayan öğretmenlerimiz için şubat ayı içerisinde aşı uygulamasının yapılması planlanacak.

Alınan kararın başarıya ulaşabilmesi ve öğrencilerimizin tamamının yüz yüze eğitime başlayabilmesi ancak ve ancak hijyen kurallarına uyulmasına, maske ve mesafe hassasiyetiyle salgının seyrindeki düşüşe bağlı. Takılan her maskenin, korunan her mesafnin ve uygulanan her temizlik kuralının ülkemizin geleceği için, çocuklarımızın eğitimi için bir nefes olması temennisiyle, yüz yüze eğitim takvimi tüm ülkemize hayırlı olsun.

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.