AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Bilim ve Toplum Destek Programları Matematik Yılı Özel Çağrısı" Kapsamında Başvuru Yapılan Projemiz TÜBİTAK Tarafından Destek Almaya Hak Kazandı!TÜBİTAK 4004 Matematik Yılı Özel Çağrısı kapsamında Söke Bilim ve Sanat Merkezinden Seda Sevgili KOÇAK'ın yürütücülüğündeki "Üstün Yetenekli Öğrencilerin Doğada Matematik Arayışı: Farklılaştırılmış Eğitim" adlı proje TÜBİTAK tarafından destek almaya hak kazandı.

Projede, doğada farklılaştırılmış çalışmanın üstün yetenekli çocukların matematik alanındaki gelişimlerine etkisini tespit etmek amaçlanmış olup içerik olarak Edebiyat, Bilişim, Matematik, Mühendislik ve Fen alanlarına yer verilecektir. Tüm bu alanların doğada matematik ile ilişkisi vurgulanacaktır. Proje sürecinde atölye çalışmaları, sanatsal etkinlikler, oyun odaklı etkinlikler, spor ve egzersiz faaliyetlerine yer verilecektir. Proje boyunca katılımcı üstün yetenekli öğrencilerin yaratıcı ürünler ortaya koyması, teknoloji odaklı ürün tasarımı, atık malzemelerle ürün tasarımı, afiş ve poster gibi ürün tasarımları yapmaları beklenmektedir.

Başarılarından dolayı yürütücü öğretmenimizi ve Söke Bilim ve Sanat Merkezini tebrik ediyoruz.

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.