AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“BİZ ANADOLUYUZ PROJESİ” Kapsamında Muş Kafilesini Ağırladık !...

“BİZ ANADOLUYUZ PROJESİ” Kapsamında Muş Kafilesini Ağırladık !...

“BİZ ANADOLUYUZ PROJESİ” Kapsamında Muş Kafilesini Ağırladık !...

Milli Eğitim Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı tarafından ortaklaşa yürütülen “Biz Anadoluyuz Projesi” kapsamında Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı farklı okullardan 178 öğrenci ve 10 öğretmeni Kuşadası’nda ağırladık.

İlimiz Kuşadası Mahmut Esat Bozkurt Ortaokulu’nda, Muş Vali Yardımcısı Sayın Alper ÇİFTÇİ ve Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü öğretmenleri ve öğrencileri; Aydın Vali Yardımcısı Sayın Abdullah ASLAN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Yılmaz ÇANDIROĞLU ile okulumuz öğrencileri tarafından karşılandı. "Biz Anadoluyuz" yazılı tişörtler giyen Muşlu öğrencilere, okul öğrencileri tarafından çiçek verildi.

Proje kapsamında Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki 21 ilden 15 yaş ve altı 50 bin öğrenci farklı şehirleri ziyaret etmesi amaçlanırken, iller arasında kardeşlik köprüsünün kurulması ve kardeşlik ruhunun geliştirilmesi, kötü alışkanlıklardan uzak tutulması, huzura katkı sunulması ile iller arasında kültürel ve ortak değerlerin paylaşılması hedefleniyor.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın ÇANDIROĞLU, şehrimizi ziyarete gelen öğrencilerimizi en iyi şekilde ağırlayacağımızı belirtti. Tanışma toplantısının ardından misafir öğrencilerimiz öğretmenleri eşliğinde Kuşadası Sahili ve Güvercinadası’nı dolaşıp tekne turu yaptılar. Kafilenin 18.10.2017 Çarşamba günü kent merkezindeki müze ve ören yerlerini ziyaret ederek 19.10.2017 Perşembe günü şehrimizden uğurlanması planlanıyor.

 

17-10-201717-10-201717-10-2017

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.