AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Blok Tabanlı Programlamayla Zeka Oyunu Geliştirme Yarışmamızın Sonuçları Açıklanmıştır

Aydın Dijital Dönüşüm Projesinin 4. Faaliyet Alanı çerçevesinde müdürlüğümüze bağlı resmi ve özel ortaokullarda öğrenim görmekte olan öğrencilere yönelik olarak düzenlenen "BLOK TABANLI PROGRAMLAMA İLE ZEKA OYUNU GELİŞTİRME" yarışması sonuçlanmıştır.
Blok Tabanlı Programlamayla Zeka Oyunu Geliştirme Yarışmamızın Sonuçları Açıklanmıştır

Bilim ve teknolojide yaşanan hızlı değişim ile bireyin ve toplumun değişen ihtiyaçları bireylerden beklenen rolleri doğrudan etkilemiştir. Bu değişim; bilgiyi üreten, hayatta işlevsel olarak kullanabilen, problem çözebilen, eleştirel düşünen, girişimci, kararlı, iletişim becerilerine sahip, empati yapabilen, topluma ve kültüre katkı sağlayan vb. niteliklerdeki bireyler yetiştirilmesini gerektirmektedir. Bu gereklilik kapsamında ve Bakanlığımızın hedeflerinde yer alan öğrenme süreçlerinde dijital içerik ve beceri destekli dönüşüm hedefi doğrultusunda Müdürlüğümüze bağlı resmi ve özel ortaokullarda öğrenim görmekte olan öğrencilere yönelik olarak Blok Tabanlı Programlamayla Zeka Oyunu Geliştirme Yarışması düzenlenmiştir.

 

Yarışmaya toplamda 53 Takım başvurmuş olup değerlendirme kurulumuzun yaptığı değerlendirmeye göre ilk üç dereceyi elde eden takımların isimleri aşağıda belirtilmiştir. Birbirinden değerli eserlerle yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize ve danışman öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

 

Blok Tabanlı Programlamayla Zeka Oyunu Geliştirme Yarışması Değerlendirme Sonuçları

29-04-2022

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.