AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Budapeşte'den Gelen Meslek Lisesi Öğrenci ve Öğretmenleri İl Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'u Ziyaret Etti

Macaristan'ın Başkenti Budapeşte'den Gelen Meslek Lisesi Öğrenci ve Öğretmenleri İl Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'u Ziyaret Etti
Budapeşte'den Gelen Meslek Lisesi Öğrenci ve Öğretmenleri İl Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'u Ziyaret Etti

Mimar Sinan MTAL'nin yaptığı Erasmus+ projesi kapsamında Budapeşte Gépészeti Szakképzési Centrum Kossuth Lajos  Meslek okulundan ülkemize gelen öğrenci ve öğretmenler İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'u ve İl Müdürlüğümüzü ziyaret etti.

Efeler Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu lisemizin Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de bulunan Budapesti Gépészeti Szakképzési Centrum Kossuth Lajos Meslek okulundan gelen 4 öğrenciye Erasmus+ projeleri kapsamında Ev sahipliği yapacak.

Budapeşte'den gelen öğrenci ve öğretmenlerinin müdürlüğümüze yapmış olduğu ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade edip teşekkür eden İl Müdürümüz Sayın OKUMUŞ Macaristan'dan gelen misafirlerle devam eden Erasmus+ projesi hakkında sohbet etti.

Bu yıl öğrencilerle beraber lisemize ve ilimize ziyarete gelen Budapeşte Meslek okulları Müdürü Dr. Béla Horváth, 2005 yılından beri Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine staj yapmak üzere öğrenci gönderdiklerini belirterek bu dostluğun devam edeceğini belirtti. Aynı zamanda Aydın'dan gelen öğretmen ve öğrencilere de ev sahipliği yaptıklarını sözlerine ekledi.

Ayrıca ziyarette , Mimar Sinan MTAL'nin pandemi nedeniyle ertelenen iki Erasmus+ projesi de Nisan ve Mayıs aylarında gerçekleştirileceği bu projelerle Motorlu Araçlar Teknolojileri alanında toplam 21 öğrencinin Macaristan, Belçika ve Fransa da meslek stajlarını 3 hafta süreyle gerçekleştireceği konuşuldu.

 

 

09-10-202111-10-2021

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.