AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çayımızı Sohbetle Karıştıralım Dedik 3.782 Ailemizi Ziyaret Ettik

Çayımızı Sohbetle Karıştıralım Dedik 3.782 Ailemizi Ziyaret Ettik

İlimiz genelinde eğitimlerine devam eden öğrencilerimizin aileleri ile işbirliğini güçlendirerek okul ve veli arasındaki eğitsel birlikteliği sağlamak, öğrencilerimizin akademik başarılarını arttırmanın yanında sosyal, kültürel, sanat ve spor alanlarındaki eğilimlerine katkıda bulunmak, okul-veli ilişkilerini geliştirerek başarıyı olumsuz etkileyecek faktörleri yerinde tespit etmek, gereken önlemleri almak, çeşitli sebeplerle okulu daha az sıklıkla ziyaret eden velileri evlerinde ziyaret ederek onları öğrencilerin hem akademik hem sosyal gelişimleri hakkında bilgilendirmek vb. gibi amaçlarla eğitim öğretim faaliyetlerine veli desteğini katarak başarıda birliği sağlamak için 9 Ocak 2020 Perşembe günü gün boyu gönüllü öğretmenlerimizle öğrencilerimizin evlerine veli ziyaretleri gerçekleştirdik.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ, Müdürlüğümüz bünyesinde görev yapan tüm birim amirleri ile İlçe Millî Eğitim Müdürlerimiz ve Şube Müdürlerinin de katıldığı ziyaretlerde ulaştığımız veli sayısı 3.782'yi buldu.

Ziyaretler kapsamında önce KÜÇÜKAYCAN ailesini ziyaret eden Sayın OKUMUŞ, burada Aydın Sosyal Bilimler Lisesi öğrencimiz Mina KÜÇÜKAYCAN ve ailesi ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

Sayın OKUMUŞ, bugün tüm ilçelerimizde yüzlerce öğretmenimizin binlerce aileyi ziyarete gittiğini, akşam saatleri olmasına rağmen ziyaretlerin devam ettiğini, ziyaretleri bir güne sığdırmakla aslında sürekli yaptığımız bir işi görünür kılmak, farkındalık oluşturmak istediklerini ve başarılı olduklarını, öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimizden çok güzel dönüşler aldıklarını söyledi.

KÜÇÜKAYCAN ailesi ise haberi ilk aldıklarında şaşırdıklarını, daha sonra heyecanlandıklarını, ziyaret sırasında ise öğretmenlerimizi ve İl Millî Eğitim Müdürümüzü evlerinde ağırlayınca çok gururlandıklarını, bir de bunun tüm Aydın'da uygulandığını duyunca ayrıca sevindiklerini dile getirdiler.

Öğrencimiz Mina KÜÇÜKAYCAN; kendisinden beklentilerin farkına vardığını, bu akşamdan itibaren derslerine neden daha çok çalışması gerektiğini anladığını söyledi.

Daha sonra AKKAYA ailesini ziyarete geçen Sayın OKUMUŞ, burada Efeler Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz İmam Hatip Ortaokulu öğrencimiz Fadime AKKAYA ve ailesi ile sohbet etti.

Ziyaretler ile ilgili bilgi veren Sayın OKUMUŞ, kendilerinin öğrencilerimiz Mina ve Fadime'nin şahıslarında tüm ailelerimizi ziyaret ettiklerini, bu bağlamda tüm öğretmenlerimize ve bizlere kapılarını açarak misafirperverliklerini esirgemeyen tüm ailelerimize teşekkür ettiğini söyledi.

Çayların sıcak, sohbetin koyu olduğu bir ortamda, AKKAYA ailesi ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

"Çayımızı Sohbetle Karıştıralım" diyerek yola çıktığımız bu çalışmamızda İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'un günün ölümsüzleşmesi için öğrencilerimize hediye ettiği kitapların takdimi ile ziyaretler sona erdi.

10-01-202010-01-202010-01-202010-01-202010-01-202010-01-202010-01-202010-01-202010-01-2020

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.