AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çin Büyükelçisi Sayın Yu HONYANG ve Sayın ÇANDIROĞLU, “Hayalimdeki Çin” Resim Sergisi Açılışını Yaptılar….

Çin Büyükelçisi Sayın Yu HONYANG ve Sayın ÇANDIROĞLU, “Hayalimdeki Çin” Resim Sergisi Açılışını Yaptılar….

Çin Büyükelçisi Sayın Yu HONYANG ve Sayın ÇANDIROĞLU, “Hayalimdeki Çin” Resim Sergisi Açılışını Yaptılar….

Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Sayın Yu HONYANG ile Vali Yardımcısı Dr.Ömer Faruk GÜNAY ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Yılmaz ÇANDIROĞLU, ilimiz Efeler Yüksel Yalova Güzel Sanatlar Lisesi’ ndeki “Hayalimdeki Çin” isimli resim sergisinin açılışını birlikte yaptılar.

İlki 2016 yılında olmak üzere Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği ve Milli Eğitim Bakanlığımızın desteği ile Uluslararası Bilimsel ve Kültürel Araştırmalar Vakfı (UBİKAV) tarafından desteklenerek; ortaöğretim öğrencilerimizi resim yapmaya teşvik etmek, hayal dünyalarını güçlendirmek ve Çin kültürünün tanıtılmasını hedefleyen “Hayalimdeki Çin” isimli resim yarışmasına ait serginin açılışında bir araya gelen heyet oldukça samimi karşılandı.

Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Sayın Yu HONYANG konuşmasında; her iki ülkenin de dostluğunun çok uzun bir geçmişe dayandığını ve Çin kültürünün tanıtılması noktasında bu tür etkinliklere önem verdiklerini kaydederek çalışmalarda emeği geçen tüm personele teşekkürlerini iletti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın ÇANDIROĞLU, Çin Halk Cumhuriyeti ve Türkiye Cumhuriyeti dostluğunun en az iki bin yıllık bir geçmişi olduğunu, bu dostluğun izlerinin İpek Yolu’ndan Çin Seddi’ne kadar uzandığını ifade ederek temeli sağlam bu birlikteliğin ülkelerin birlikte yaptıkları çalışmalarla güçleneceğini ve gelecek nesillere aktarılacağını, öğrencilerimizin akademik başarılarının yanı sıra yetenek ve kabiliyetlerinin istidatları doğrultusunda geliştirilerek yönlendirilmesini sağlayan bu okullarımızdaki öğrencilerimizin başarılarıyla gurur duyduğunu ifade etti. 

Son olarak 2018 yılında yapılan “Hayalimdeki Çin” Yarışmasında birinci olan ve on günlük Çin Gezisi ile ödüllendirilen Efeler Yüksel Yalova Güzel Sanatlar Lisesi öğrencimiz Ümmü Altınsoy okuluna ve ilimize getirdiği bu başarıdan duyduğu memnuniyeti dile getirerek kendilerine destek veren tüm yetkililere teşekkür etti.

 

 

 

 

19-10-201819-10-201819-10-201819-10-201819-10-201819-10-201819-10-2018

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.