AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çin’de Birinci Olan Robot Takımımız Aydın Valisi Sayın KÖŞGER’ e Almış Oldukları Ödülü Takdim Etti…

Çin’de Birinci Olan Robot Takımımız Aydın Valisi Sayın KÖŞGER’ e Almış Oldukları Ödülü Takdim Etti…

 

Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından oluşturulan Aydın’ın İlk ve Tek FRC Robot Takımı rOctopus7134,  Türkiye’ yi temsilen katıldıkları Çin’in Şangay Kenti’ nde yapılan “FRC Robot Yarışması” nda almış oldukları yarışmanın en büyük ödülü olan “Rookie All Star” ödülünü;  Aydın Valisi Sayın Yavuz Selim KÖŞGER’ e makamında takdim ettiler.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Bahameddin KARAKÖSE ve Takım Mentörleri Rıza Arda Bayırlı, Zeynep Ceren Çiftsüren, Zehra Ateş ve Fatih Celalettin Unay eşliğinde Sayın KÖŞGER’i ziyaret eden  rOctopus7134; yarışmanın en büyük ödülü “Rookie All Star” ı takdim ederken oldukça heyecanlıydı.

First Robotics Competition (FRC) adıyla her sene düzenlenen ve bu yıl Çin’in Şangay Kenti’ nde ABD, Kanada, İsrail, Meksika, Avustralya, Çin, Brezilya, Şili, Domanik Cumhuriyeti, Hollanda, Şili, İngiltere, Tayvan, Singapur ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden toplam 70 binden fazla öğrenciyi geride bırakarak yarışmanın en büyük ödülü olan “Rookie All Star” ı ülkemize getirmeyi başaran öğrencilerimiz aynı zamanda yarışmanın TEK TÜRK TAKIMI olarak da kayıtlara geçmeyi başardılar.

Aydın Valisi Sayın Yavuz Selim KÖŞGER, öğrencilerimizi başarılarından ötürü tebrik ederek hediyelerini verdi ve bundan sonraki öğrenim hayatlarında da başarılar dileklerinde bulundu.


30-03-201830-03-201830-03-201830-03-2018

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.