AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Deprem Bölgesinden Gelen Öğrencilerimiz, Soba Üretip Memleketlerine Gönderiyor

Deprem Bölgesinden Gelen Öğrencilerimiz, Soba Üretip Memleketlerine Gönderiyor

Asrın felaketi olan depremlerin ardından yaraları sarmak üzere tek yürek olan Aydın'ımızda deprem bölgesine destek için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz hafta başında deprem bölgesine gönderilmek üzere "Bozdoğan Sobası" üretimi yapmaya başlayan Nazilli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri bugüne kadar 500'ün üzerinde soba üretti.

Üretime devam eden öğretmen ve öğrencilerimize bu hafta başında Hatay'dan gelen 2 misafir öğrencimiz de katıldı. Her ikisi de metal işleri bölümü öğrencisi olan kardeşler, ürettikleri sobalarla memleketlerinde ısınmayı bekleyen hemşehrilerine destek oluyor. Okuldaki öğretmenleri ve sınıf arkadaşlarının da desteği ile kısa zamanda soba imalatını öğrenen öğrenciler, birlikte üretim yapmaya devam ediyor.

         İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ, konuyla ilgili: "Deprem bölgesine gönderilmek üzere okulda soba üretimi yapıldığını duyan öğrencilerimizin, deprem bölgesindeki diğer vatandaşlarımızın ısınması için katkı sağlamak adına hemen kollarını sıvadığını duyunca çok gururlandım. Kısa sürede işi öğrenerek oradaki vatandaşlarımız için kendi sıkıntılarını bir kenara bırakıp canla başla çalışan iki kardeşin, hepimize örnek olduğuna inanıyorum. Milletçe tek yürek olarak bu zorlukların da üstesinden hep birlikte geleceğiz inşallah. Hatay'dan gelerek soba üretimine destek veren kardeşler başta olmak üzere, üretimde emeği geçen tüm öğrenci, öğretmen, veli, yönetici ve hayırseverlerimize teşekkürlerimi sunuyorum." açıklamalarında bulundu.

23-02-202323-02-202323-02-202323-02-202323-02-2023

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.