AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EBA TV İÇİN MESLEKİ DERSLERİN ÇEKİMLERİ AYDIN'DAN YAPILIYOR.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ, EBA'da yayımlanan mesleki derslerin çekimlerinin yapıldığı Aydın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizi ziyaret etti.
EBA TV İÇİN MESLEKİ DERSLERİN ÇEKİMLERİ AYDIN'DAN YAPILIYOR.

Bilindiği üzere geçtiğimiz eğitim öğretim yılında 23 Marttan itibaren uzaktan eğitime geçilmesi ile beraber Bakanlığımız çok hızlı bir şekilde uzaktan eğitim araçlarını devreye soktu.

İşte bunlardan biri TRT işbirliği ile kurulan EBA TV kanallarıdır. Bu kanallarda şimdiye kadar onlarca stüdyoda, yüzlerce öğretmenle, binlerce ders içeriği ve etkinlik çekimleri yapıldı.

Bu çekimlerde Aydın'ımızın görev payına mesleki eğitime devam eden öğrencilerimizin ders çekimleri düştü. Şu anda meslek alanlarına ait ders içeriklerinin çekimlerine Aydın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizin Radyo Televizyon Alanında kurduğumuz stüdyoda devam ediyoruz. Burada öğrencilerimizin uzaktan eğitim faaliyetlerinden sürekli faydalanabilmeleri amacıyla tüm meslek liselerinde ihtiyaç duyulan ders içeriklerinin videoları çekilmektedir.

Bu doğrultuda Eylül ayının başından bu yana okulumuzun stüdyosunda 7 alanda 14 dersin çekimi yapılmıştır. Çekimlerde ilgili alanların öğretmenlerinden görevlendirdiğimiz 10 öğretmenimiz anlatım yapmaktadır. Bu öğretmenlerimizle beraber videoların çekimlerinin ve sunumlarının yapılmasında görevli 15 öğretmenimiz daha çalışmalarda görev yapmaktadır. Ders videolarının çekimleri sırasında Radyo Televizyon Alanı 11. Sınıf öğrencilerinden 4 öğrencimiz de atölyede çalışmaktadır. 

Okulumuz tarafından çekilen ders videoları, TRT EBA TV Lise kanalında ve eba.gov.tr adresinde yayınlanmaktadır.

Çekim yapılan stüdyoyu ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ, uzaktan eğitim sürecinde canlı derslerle öğrencilerine fedakârca ulaşmaya çalışan; kalan zamanlarında gece-gündüz, hafta sonu, tatil demeden video çekimlerinde çalışan tüm öğretmenlere teşekkür etti.

03-12-202003-12-202003-12-202003-12-2020

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.