AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Efeler Kadıköy Abdülhamid Han Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri Yunanistan Yolcusu

Efeler Kadıköy Abdülhamid Han Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  Öğrencileri Yunanistan Yolcusu

İlimiz Efeler ilçesi Kadıköy Abdülhamid Han Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerimiz Erasmus+ Programı kapsamında Ulusal Ajans tarafından hibe edilen projeleri ile staj yapacakları Yunanistan'a gitmeden önce İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'u ziyaret ettiler.

Okulumuz koordinatörü olduğu 122 VET ERASMUS+ Mesleki eğitim öğrenci ve personel hareketliliği projesi ile Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanından 8 öğrenci, 3 öğretmenimiz ve Konaklama ve Seyahat Hizmetleri Alanından 4 öğrenci, 1 öğretmenimiz ile Yunanistan-Trikala'da bulunan 5 farklı Turizm işletmesi ortağımızda kısa dönem 21 gün staj yapacaklardır. Ayrıca proje kapsamında Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanından 1 kız öğrencimiz, 150 gün Almanya Hannover'de projenin restoran ortağında uzun dönem stajı ile devam edecektir. Meslek dersi öğretmenlerimiz de bilgi ve becerilerine yeni deneyimler eklemek adına İtalya'da çeşitli mesleki kurslara katılacaklardır. Projenin uygulanmasıyla dil çeşitliliği, mesleki gelişim, ve aranılan uluslararası meslek elemanı olma gibi niteliklerin öğrencilerimize kazandırılması amaçlanmaktadır.

Öğrencilerimizle ilgilenerek proje hakkında kendilerinden bilgiler alan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın OKUMUŞ, öncelikle öğrencilerimize bu fırsatı sağlayan okul idaresi ve koordinatör öğretmenimize teşekkür ederek; çocuklarımızın yaşayacakları bu deneyimin edinecekleri meslek adına oldukça önemli deneyimler olduğunu, elde ettikleri kazanımları mutlaka yurdumuza dönüşlerinde uygulayacakları ve diğer arkadaşları ile paylaşacakları bu açıdan da projenin okulumuza da katma değer sağlayacağını ifade ederek başarılarının devamını diledi.

15-09-202215-09-202215-09-2022

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.