AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erasmus+ Projemiz Kapsamında Yurt Dışından Gelen Öğretmen ve Öğrenciler İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'u Ziyaret Etti

Erasmus+ Projemiz Kapsamında Yurt Dışından Gelen Öğretmen ve Öğrenciler İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'u Ziyaret Etti

Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün yürüttüğü "OUT OF SCHOOL LEARNING AREAS FOR GIFTED STUDENTS- LIVING MUSEUMS" isimli Erasmus+  projesi kapsamında projeye ortak ülkeler Yunanistan ve İspanya ile İtalya'dan gelen öğrenci ve öğretmenler, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'u ziyaret etti.

Yürüttüğümüz Erasmus+ projemizin detaylarının ve misafir ettiğimiz yabancı ülkeye mensup öğretmen ve öğrencilerin ülke eğitimlerinin hoş bir sohbet eşliğinde konuşulduğu ziyarette, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ tarafından günün anlam ve önemine binaen misafirlerimize ülkemiz ve Aydın ilimize özgü yöresel ürünlerden oluşan hediyeler verildi.

Aydın'ımızın eğitim kalitesini her zaman daha ileriye götürebilmek adına taş üstüne taş koymaya ve yerel ile uluslararası projelere imza atmaya devam ediyoruz. Uluslararası projeler dendiğinde akla ilk gelen Erasmus Plus Programı kapsamında hayata geçirdiğimiz bir diğer Erasmus+ projemiz, "OUT OF SCHOOL LEARNING AREAS FOR GIFTED STUDENTS- LIVING MUSEUMS"  adlı (Müze Okul) projesi oldu.

 "OUT OF SCHOOL LEARNING AREAS FOR GIFTED STUDENTS- LIVING MUSEUMS" Erasmus+ Projesi

Ortakların İspanya, İtalya ve Yunanistan'ın olduğu ve okul eğitimi alanında hazırlanmış olan  "OUT OF SCHOOL LEARNING AREAS FOR GIFTED STUDENTS- LIVING MUSEUMS" adlı Erasmus+ projemizde, müzede gerçekleştirilen etkinlikler ile öğrencilerin gözlem, mantık ve yaratıcılık becerilerini geliştirmek ve kültürlerarası diyalogu ilerletmek amaçlanmıştır.  Bu bağlamda projemiz kapsamında Yunanistan, İspanya ve İtalya'dan ülkemize gelen öğrenciler ile birlikte Aydın Arkeoloji müzesinde iki gün sürecek şekilde etkinlikler planlanmıştır.

Projemiz kapsamında bugüne kadar 1. Ulusötesi açılış toplantısı Yunanistan'ın Arta şehrinde gerçekleştirildi. İkinci toplantı ise partner ülkeler olan Yunanistan ve İspanya ile İtalya'dan gelen öğrencilerin de katılımıyla Öğrenme Öğretmen Etkinlikleri adı altında müdürlüğümüzce gerçekleştirilmektedir.

Yunanistan'dan iki öğretmen üç öğrenci, İspanya'dan üç eğitmen, İtalya'dan iki öğretmen üç öğrenci katılım sağladığı Erasmus+ projemizin bir sonraki Öğrenme Öğretmen Etkinlikleri ise İspanya'nın Malaga bölgesinde gerçekleştirilecektir. Kapanış ise İtalya'nın Puglia şehrinde yapılacak olup OUT OF SCHOOL LEARNING AREAS FOR GIFTED STUDENTS- LIVING MUSEUMS" adlı Erasmus+ projemiz Temmuz ayı sonunda tamamlanmış olacak.

 

 

28-02-202228-02-202228-02-202228-02-202228-02-202228-02-202228-02-202228-02-202228-02-202228-02-202228-02-202228-02-2022

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.