AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erasmus Projesi Kapsamında Yurt Dışından Gelen Öğrenci ve Öğretmenler İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'u Ziyaret Etti

Erasmus Projesi Kapsamında Yurt Dışından Gelen Öğrenci ve Öğretmenler İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'u Ziyaret Etti

Buharkent Kamilpaşa İlkokulumuzun ortağı olduğu öğrenci ve öğretmen değişim projesi olanCode Steam adlı Erasmus+ projesi kapsamında İspanya, İtalya, Romanya, Sırbistan, 'dan ülkemize gelen öğrenci ve öğretmenler, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'u ziyaret etti.

Yurt dışından ülkemize gelen öğrenci ve öğretmenlerimiz ile proje ortağı olan Kamilpaşa İlkokulumuzun öğretmen ve öğrencileri ile bir süre proje detayları hakkında sohbet eden Sayın OKUMUŞ, yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek sadece kendi ülkelerinin eğitimi için değil dünya eğitiminin gelişimi için yapılan ortak çaba ve emeklerinden dolayı ziyarette bulunan tüm öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

İlk hareketliliğin 2022 Şubat ayında İspanya'nın Kanarya adalarına gerçekleştirilen proje kapsamında ikinci hareketliliğin ev sahipliğini Buharkent Kamilpaşa İlkokulumuz yapmaktadır. Öğretmenlerimizin steam uygulamalarını yaptığı ve öğrencilerimizin ise robotik kodlama uygulamalarını yaptığı "Steam School Label" etiketine sahip Buharkent Kamilpaşa İlkokulumuzun 13-18 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek olan hareketlilik faaliyeti süresince öğretmenlerimizin dil gelişimini sağlamak, derslerinde kullanacakları yeni yöntem teknikleri gözlemlemesi amaçlanmaktadır. Proje kapsamında aynı zamanda misafir ülke öğrenci ve öğretmenleri okulumuzda steam ve kodlama üzerine yapılan uygulamalar ile eğitim faaliyetlerini yerinde gözlemleyerek tecrübe etme olanağına da sahip olmaktadır.

 

 

15-06-202215-06-202215-06-2022

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.