AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Genel Müdürümüz Sayın Bilal TIRNAKÇI’ nın Ziyaretleri …

Genel Müdürümüz Sayın Bilal TIRNAKÇI’ nın Ziyaretleri …

     Bakanlığımız Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Sayın Bilal TIRNAKÇI ile Daire Başkanları Gültekin KEKEÇOĞLU ve Eyüp TANYILDIZ,  25 Temmuz 2017 Salı günü İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzü ziyaret ederek Fatih Projesi çalışmaları kapsamında ağ alt yapıları biten okulları yerinde görmek amacıyla inceleme ziyaretinde bulundu.

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Yılmaz ÇANDIROĞLU tarafından karşılanan Genel Müdürümüz Sayın Bilal TIRNAKÇI ile Daire Başkanlarımız, Çine Muhsin Kalkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ ndeki çalışmaları yerinde incelediler.

     İnceleme ziyaretinin ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın ÇANDIROĞLU’ nu makamında ziyaret eden Sayın Genel Müdürümüz, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışmaları başlayan STEM (Fen, Teknoloji, Mühendislik, Matematik Eğitimi) Projesi’ nin ilimizdeki faaliyetlerini de yakından takip ettiğini belirterek projenin öğrencilerimizin teorik bilginin uygulamaya,  ürüne ve yenilikçi buluşlara dönüştürülmesini amaçlayan, farklı disiplinlerde öğrendikleri bilgileri bir bütünün parçaları olarak görmelerini sağlayan dünyada birçok ülkenin öğretim programlarına dâhil ettiği bir eğitim yaklaşımı olma özelliğini vurguladı.

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın ÇANDIROĞLU, STEM Eğitimi’ nin dünyada okul öncesi eğitimden yükseköğretime kadar tüm eğitim sürecini kapsayan disiplinler arası bir yaklaşım olarak kabul edildiğini ifade ederek önceki yıllarda projeyi uygulayan bir eğitim lideri olarak STEM Projesi ve çalışmalarının ilimiz için eğitimde kaliteyi ve başarıyı arttırma açısından önemli katkısı olacağına inandığını belirtti.

28-07-201728-07-201728-07-201728-07-2017

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.