AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Sayın Hüseyin AKSOY ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ Kesişme; İyi ki Varsın Eren Filmini Öğrencilerimizle Birlikte İzlediler

Valimiz Sayın Hüseyin AKSOY ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ Kesişme; İyi ki Varsın Eren Filmini Öğrencilerimizle Birlikte İzlediler

Valimiz Sayın Hüseyin AKSOY ve Vali Yardımcımız Sayın Dr. Mehmet GÖDEKMERDAN ile  İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ, Trabzon Maçka'da 11 Ağustos 2017'de, teröristlerle kahraman Mehmetçik'in girdiği çatışmada şehit olan Eren Bülbül ve şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik'in yokluktan şehitliğe giden hayat hikâyelerini konu alan "Kesişme; İyi ki Varsın Eren" sinema filmini öğrencilerimizle birlikte izlediler.

Valiliğimizce planlanan etkinlik kapsamında sinemaya götürülen öğrencilerimizin filmin milli ve manevi duygularının yoğun olduğu ve vatan sevgisinin önde olduğu sahneleri izlerken duygularına hakim olamadıkları gözlendi.

Ayrıca bugünkü gösterimi izleyen 90 öğrencimizin yanı sıra bu hafta içerisinde ilimiz genelinde 10 farklı ilçemizden toplamda 2000 öğrencimiz Efeler, Nazilli, Kuşadası ve Söke ilçelerindeki sinema salonlarında "Kesişme; İyi ki Varsın Eren" filmini izleme imkanı bulacaklar.

Şehit Eren BÜLBÜL'ün doğum günü olan 1 Ocak 2022'de vizyona giren filminin galası Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımlarıyla Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde 30 Aralık 2021 tarihinde yapılmıştı.

Film ile alakalı açıklamalarda bulunan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ," Vatan sevgisi ile milli ve manevi duygularımızı canlandıran bu güzel filmin yapılmasına öncülük ederek çekilmesini sağlayan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'a, ilimiz genelindeki öğrencilerimizin izlemesine vesile olan Valimiz Sayın Hüseyin AKSOY'a ve maddi ve manevi desteği olan herkese çok teşekkür ediyorum." dedi

16-02-202216-02-202216-02-2022

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.