AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Romanya'dan Gelen Öğretmenler İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'u Ziyaret Etti

Romanya'dan Gelen Öğretmenler İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'u Ziyaret Etti

Efeler Ahmet Şerife Sanlı Ortaokulumuzun yaptığı  Erasmus+ projesi kapsamında Romanya'nın Yaş şehrinde ülkemize gelen Scoala Alexandru Vlahut,a isimli okulun öğretmenleri, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'u ziyaret etti.

"A chance for everyone, a school for the future" (Herkes için bir şans, gelecek için bir okul)  adlı Erasmus+ projesi kapsamında işbaşı gözlem faaliyeti için yurt dışından ülkemize gelen öğretmenlerimiz ve proje ortağı olan Ahmet Şerife Sanlı Ortaokulumuzun idareci ve öğretmenleri ile bir süre proje detayları hakkında sohbet eden Sayın OKUMUŞ, yapılan olduğu ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek her iki okula eğitimin gelişimi için gösterdikleri emeklerden dolayı teşekkür etti.

Konusu okul devamsızlığı olan proje kapsamında Scoala Alexandru Vlahu?? okulu yapılandırılmış kursa katılırken Efeler Ahmet Şerife Sanlı Ortaokulumuz ise "You'll never walk alone" ( Asla Yalniz Yürümeyeceksin) projesi yürütmüş ve 2021 Ağustos ayinda   Ispanya'nin Malaga şehrinde "Parents&Teachers: Building Bridges" Ebeveynler ve Öğretmenler: Köprüler Kurmak adli beş günlük yapılandırılmış kursa katılmıştır.

29-31 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek olan hareketlilik faaliyeti süresince Ahmet Şerife Sanlı Ortaokulumuz Malaga şehrindeki kursta kazandıkları bilgileri ve kendi deneyimlerini misafir okul ile paylaşacak olup erken okul terki ve devamsızlık konularında okulumuzda yapılan uygulamalar yerinde gözlemleme ve inceleme olanağı bulacaklardır.

Proje sayesinde hem ülkemizin  ve ilimizin tanıtımı sağlanıp kültürler arası iletişimi kuvvetlendirilirken hem de öğrencilerimizin İngilizce konuşmalarına olanak sağlayıp yabancı dilin önemini kavramada yardımcı olacaktır.

29-03-202229-03-202229-03-202229-03-202229-03-202229-03-2022

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.