AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU, "Aydın Tarihini Öğreniyor" Projesi Kapsamında Adnan Menderes Müzesi'nde Efeler Recep Tayyip Erdoğan Ortaokulu Öğrencileri İle Birlikteydi

İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU,

11.05.2022 Salı günü ilimizde bir dizi ziyarette bulunmak üzere teşrif eden İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU ve kendisine refakat eden Aydın Valisi Sayın Hüseyin AKSOY; Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan "Aydın Tarihini Öğreniyor" Projesi kapsamında Adnan Menderes Müzesini ziyaret eden ilimiz Efeler ilçesi Recep Tayyip Erdoğan Ortaokulu Öğrencileri ile bir araya geldiler.

İçişleri Bakanımız Sayın SOYLU öğrencilerimizle sohbet ederek tek tek ilgilendi ve gelecekte ne olmak istediklerini sorarak kendileriyle bir müddet sohbet etti. Proje kapsamında Adnan Menderes Müzesini ziyaret ettiklerini ifade eden öğrencilerimiz, müzeyi hayranlıkla gezdiklerini belirterek aynı zamanda Aydınımızın yetiştirdiği önemli bir şahsiyet ve devlet adamı olan Merhum Adnan Menderes'in adına yapılan müze için kendisine teşekkür etme fırsatı da buldular.

Açılışı 15 Ocak 2022 tarihinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından gerçekleştirilen, Türkiye'de demokrasi mücadelesinin sembolü merhum Başbakan Adnan Menderes'in hatırasını yaşatmak üzere Cumhurbaşkanımız Sayın ERDOĞAN'ın himayelerinde, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU' nun talimatları ve Aydın Valiliği'nin organizasyonu ile Merhum Menderes'in hasretini belirttiği Çine Çayı'nın kenarına, 90 dönümlük arazi üzerine 840 metrekarelik üç kattan oluşan, ailevi Hacıalipaşa Konağı'nın bir replikasyonu olarak inşa edilen Adnan Menderes Müzesi, açıldığı günden bu yana çok sayıda ziyaretçiyi ağırlamaya devam ederken müzenin restaurantı da Efeler Abdülhamit Han Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konaklama ve ağırlama bölümü öğrencileri ve öğretmenleri tarafından misafirlerimize hizmet veriyor.

12-05-202212-05-202212-05-202212-05-202212-05-2022

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.