AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Hayat Boyu Öğrenme Komisyon Toplantımız Yapıldı

İl Hayat Boyu Öğrenme Komisyon Toplantımız Yapıldı

"İl Hayat Boyu Öğrenme Komisyonu Toplantısı", Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Kurumları Yönetmeliğinin 35. Maddesi gereği; 2021-2022 Eğitim Öğretim yılı Aydın Hayat Boyu Öğrenme verilerini değerlendirmek için, 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılında  ilimiz genelinde Hayat Boyu Öğrenme hizmetlerini planlamak, uygulama ilkelerini belirlemek, paydaşlarımızla koordinasyonumuzun etkililiğini artırmak üzere Aydın Vali Yardımcımız Sayın Dr.Mehmet GÖDEKMERDAN Başkanlığında; İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ ve komisyon üyelerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılında ilimiz genelinde; 17 kurum, 79 derslik, 43 atölyede; 49 yönetici, 140 kadrolu öğretmen, 1 kadrolu usta öğretici, 384 öğretmen 748 kadrosuz usta öğretici olmak üzere toplam 1.322 kişi ile toplumun her kesiminden vatandaşımıza hizmet veren yaygın eğitim kururmlarımızdaki faaliyetlerimiz komisyon tarafından değerlendirilerek 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılına ait hedefleri belirlendi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ;

Bildiğiniz gibi "yaygın eğitim"; örgün eğitimin yanında ve örgün eğitim dışındaki tüm kişileri, vatandaşlarımızı hedef kitlesi içine alan ve yaşam boyu devam eden bir eğitimdir. Bu nedenle yaygın eğitimin hedef kitlesini geniş bir yetişkin grubu oluşturmaktadır.

Bu alanda; okuma-yazma bilmeyenlerden temel eğitim eksikliği olanlara, örgün eğitimi yarım bırakmak zorunda kalanlara, meslek sahibi olmak veya meslek değiştirmek veya kişisel gelişimlerini desteklemek isteyenlere ya da boş zamanlarını değerlendirmek isteyen, hatta özel eğitim gereksinimi olup da kendi işini kurmak isteyen gibi çok geniş bir eğitim programı ile toplumun her kesiminden ve her yaşta vatandaşımıza hizmet vermekteyiz.  Toplumun her kesimine ve her yaştan bireylere eğitim hizmeti verilen yaygın eğitimde, Bakanlığımızın "hayata mutlu bireyler hazırlamak için her zaman, her yerde, herkese eğitim" vizyonundan hareketle; yeni eğitim öğretim yılı çalışmalarımızı da en iyi şekilde ve tüm paydaşlarımızın desteğiyle planlayacağımıza ve uygulayacağımıza inanıyorum, diyerek yeni eğitim öğretim yılının hayırlara vesile olmasını diledi.

25-08-202225-08-2022

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.