AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN OKUMUŞ'UN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA MESAJI.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle kutlama mesajı yayınladı.
İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN OKUMUŞ'UN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA MESAJI.

Göremediğimiz ve çözmeye çalıştığımız bir musibetten dolayı özel bir durumun içindeyiz. İnsanlık tarihinde örnekleri çok olan, maalesef bizim nesillerin de hayatına denk gelen bir salgın yaşıyoruz. Bu salgını kontrol altına almanın birinci kuralı gereği evde kaldığımız, mecbur kalmadıkça dışarı çıkmadığımız günlerden geçiyoruz.

Şükür ki moralimizin bozuk, motivasyonumuzun düşük olduğu bu günlerde bizi madden ve manen daha güçlü şekilde bir araya getiren ortak değerlerimiz var.

Türkiye Cumhuriyeti'nin aziz milleti olan bizler, bugünlerde devletimizin temellerini atan, Kurtuluş Savaşı'nın kazanılmasında büyük rol oynayan, ilk millî meclisimiz Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışını ve bu vesileyle ilan edilen Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyoruz.

Milli Mücadele'nin kazanılması ile küllerinden yeniden doğuş destanı yazan milletimiz, bunu da 23 Nisan 1920' de Ankara' da milletin ilk meclisini açarak tescillemiş ve dünyaya ilan etmiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk de, ilk meclisimizin mirası olan 23 Nisan 1920'nin Hâkimiyeti Milliye Bayramı'nı, 1929'da Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak çocuklara armağan etmiştir.

O, "Milletin bağrında temiz bir nesil yetişiyor, bu vatanı onlara bırakıyorum ve biliyorum ki gözüm arkada kalmayacak" diyerek geleceğimiz olan çocuklarımıza verdiği değeri ve onlara ne kadar çok güvendiğini bir kez daha göstermiştir.

Böylece dünyadaki tek çocuk bayramı, Türk çocuklarının coşkusuyla kutlanmaya başlanmış ve zamanla uluslararası bir hüviyet kazanmıştır.

Sevgili çocuklar;

Bu karanlık günlerimizde ışığımız, umudumuz, geleceğimiz, en ümitli günlerimizsiniz. Sizlerin gülüşlerinizden aldığımız birlik ve beraberlik gücü ile hızla değişen dünyada ülkemizin adını bilimde, fende, teknolojide ve sanayide altın harflerle yazdırarak geleceğe yön vereceğinizden hiş şüphemiz yok.

Bu vesileyle Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 100. kuruluş yıldönümü ile siz çocukların Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum. Bu günün ülkemiz, milletimiz ve çocuklarımız için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

İstiklal Harbimizin Başkomutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin ilk Başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum.

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.