AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN SEYFULLAH OKUMUŞ' UN "15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLÎ BİRLİK GÜNÜ" MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN SEYFULLAH OKUMUŞ' UN

Kıymetli meslektaşlarım,

Saygıdeğer hemşerilerim,

Milletimizin tarihinde dönüm noktalarını daima "büyük kenetlenmeler" belirlemiştir. Daha önce birkaç defa yeniden başlattığımız tarihimizde, bir büyük kenetlenmeye dört yıl önce bugün tekrar şahitlik ettik.

Ülkemiz, 15 Temmuz 2016'da ihanet ile ihtirasın esiri olmuş örgütler ve adanmış ile aldanmış arasındaki dengeyi fark edemeyen "akletmeyen" kişilerin işgal girişimine maruz kaldı.

Fakat milletimiz geleceğimize kast eden bu tetikçilere karşı seferberlik ruhuyla canı pahasına direnmekte ittifak etti. Havalimanlarında, meydanlarda ve sokaklarda toplanarak iradesinden vaz geçmeyeceğini tüm dünyaya gösterdi.

Böylece karanlık olarak başlayan gece, aydınlık bir sabah olarak üzerimize doğdu.

Ülkemiz tarihinde önemli bir günün, şanlı bir direnişin ve muhteşem bir zaferin dördüncü yıl dönümünde bu vatan için canından geçen tüm şehitlerimiz olmak üzere, 15 Temmuz gecesinde tatlı canlarını ve al kanlarını mukaddes değerleri için veren şehitlerimize rahmetler, geride kalan yakınlarına, sevdiklerine sabırlar niyaz ederim. Aldığı yaralarıyla ve kaybettiği uzuvlarıyla gazilik gibi üstün bir mertebenin sahibi olan bütün vatan evlatlarına şifalar ve bundan sonraki hayatlarında sağlık veafiyetler dilerim.

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.