AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN SEYFULLAH OKUMUŞ' UN "15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLÎ BİRLİK GÜNÜ" MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN SEYFULLAH OKUMUŞ' UN

"Cehennem de olsa gelen, göğsümüzde söndürürüz,

Bu yol ki hak yoludur dönmek bilmez yürürüz."

Mehmet Akif  ERSOY

 

Devletimize ve milletimize karşı başlatılan, silah ve bomba seslerinin gecenin karanlığını deldiği o menfur darbe girişiminde; bir taraftan 251 vatandaşımızı bir gecede kaybetmenin hüznünü tekrar yaşarken, diğer taraftan da dünyada eşine az rastlanır bir direnişe imza atmanın gururunu yaşadığımız ve insanlık tarihine altın harflerle yazılmış büyük bir demokrasi mücadelesi olan bir "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" nü daha kaybettiğimiz gencecik fidanların acısını yeniden duyarken, aynı zamanda da vatanımızı kurtarmanın onurunu hissederek yaşıyoruz.

 

Türk Milletinin tarihi boyunca kazandığı her zaferin gerisinde fedakârlık, azim, dirayet ve cesaret vardır. 15 Temmuz zaferimiz büyük bir fedakârlığın eseridir. Bu zafer, milletimizin direnişi yanında o gece tanklara, uçaklara meydan okuyan şehit ve gazilerimizin cesaretinin sonucudur. O menfur gecede Türk Milleti cesareti, dirayeti ve mücadelesiyle bu topraklarda adeta Kuvayimilliye şuuru ile ölüm kusan silahların karşısında canından veya canından daha çok değer verdiği evlatlarından vazgeçerek tüm dünyaya bir kez daha vatanına ve istiklaline el uzatıldığında neler yapabileceğini göstermiştir.

 

Bu vesile ile milletimizin varlığına, istikbâline ve inançlarına darbe vurmak isteyenlere karşı gövdesini siper ederek gösterdikleri kahramanlıkla adlarını şanlı tarihimize yazdıran şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükran ve minnetle anarken, vatanına ve bağımsızlığına sahip çıkan aziz milletimizi saygıyla selamlıyorum.

 

Seyfullah OKUMUŞ

Aydın İl Milli Eğitim Müdürü

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.